Pravidelný občasník originálního humoru

Historie se opakuje, Jízdomat prodán BlaBlaCar a výsledek je klasicky tragický. Co je na výběr?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 14.1.2016

Jde o klasický problém demonstrovaný v poslední době zabitím Lidé.cz od Seznam.cz samotným Seznamem či akvizicí Lunchtime.cz.


Pod BlaBlaCar je naplno v Česku. Pro vstup si koupil Jízdomat si můžete přečíst zlomek komentářů na téma "co se stane, když českou funkční službu koupi zahraniční ignoranti, kterým je uplně jedno co je potřeba". Podobné diskuze ale neprobíhají jenom pod tímto článkem, najdete je i jinde a jde o klasický problém demonstrovaný v poslední době zabitím Lidé.cz od Seznam.cz samotným Seznamem či akvizicí Lunchtime.cz. Poměrně dobře to v delší podobě shrnuje Martin Prokop.

 Historie se opakuje, Jízdomat prodán BlaBlaCar a výsledek je klasicky tragický. Co je na výběr?

Malér na obzoru byl jasný už z oznámení o prodeji (viz Jízdomat se mění na BlaBlaCar) a upozornění, že se některé věci prostě nepřenesou. Logické, protože přenést na míru napsanou službu do něčeho co je jiné, zaměřené na jiné způsoby používání je prostě problematické. Není tedy ani divu, že uživatelé Jízdomatu tuhle transakci označují jako "návrat o několik let zpět". Jedna z oněch negativních vlastností internetových služeb, jejich existence prostě nemusí trvat věčně.

Bohužel pohled na české alternativy je dost tristní, ale bude zajímavé sledovat, jestli to některé pomůže vystoupat výše. Prozatím můžete zkoumat následující, ale ve srovnání s Jizdomat.cz se musíte připravit na to, že jejich návštěvnost je o řády nižší. Samotný Jizdomat.cz přitom žádnou velkou návštěvnost neměl (27 266 RU v prosinci 2015).

Do oblasti spolujízdy ale ještě patří Wunder, ten najdete na www.wunder.org, nezapomínejme. Právě snadno použitelná mobilní aplikace ve stylu "taxislužeb" jako je Uber či jiní by ostatně pro spolujízdu byla jedním z největších přínosů.

PS: Pokud ve výše uvedených tipech na další služby něco chybí, napište.

Štítky : Internet, Webdesign, Online služby, Jizdomat.cz, Blablacar.cz, Carpooling, Spolujízda, Akvizice, Webdesign, #fail, Lide.cz, Lunchtime.cz
Poslední změna : 14.1.2016 08:30, Vytvořen : 14.1.2016 08:30, Vydán : 14.1.2016, 11703x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích