Pravidelný občasník originálního humoru

Praktická ukázka proč používat Google Mapy a ne ty od Seznamu

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 14.1.2016

Ano, je to trochu nadsázka, hledat "babilón Liberec aikvépar" by se snad ani opravdu nemělo. Na druhou stranu, vyhledávání je plné podobných absurdně napsaných dotazů.


 Nad dopisy čtenářů: "userMessage: nejde mi vihledat babilón Liberec aikvépar" píše Martin Fuks z týmu Seznamu na Twitteru a dodává, že "Se obávám, že na tohle @mapy_cz nikdy nevyladíme.". No vidíte, a proto je dobré používat Mapy od Google a vůbec hledání od Google, protože tam i tuhle zrůdnost dokáží najít.

Praktická ukázka proč používat Google Mapy a ne ty od Seznamu

Ano, je to trochu nadsázka, hledat "babilón Liberec aikvépar" by se snad ani opravdu nemělo. Na druhou stranu, vyhledávání je plné podobných absurdně napsaných dotazů. Část z nich mají na triku děti, protože dnes je běžné, že děti z prvních (a pozdějších) tříd hledají aniž by dokázaly napsat věci správně. Část děti poněkud odrostlejší, kde je opravdu zjevné, že je škola pravopisu nenaučila. O dospělých, kteří také takto píší raději ani nemluvit. Dnes je ale ve vyhledávání ještě jeden zásadní zdroj nesmyslných dotazů - mobilní telefony.

vihledat babilón Liberec aikvépar

Osobně to čas od času vidím na @365tipů. Namátkou ... jak ziskam emoje, windovs defendr, je stahocani pisnicek lefalni, hesla na fejzbuk, vypl.se.mi.notebook pri.aktualizaci.windows.10 (ano, ty tečky tam opravdu jsou). A dalo by se pokračovat ještě dlouho. 

DODATEK: On vůbec ten Google asi trochu víc myslí na to, že ho používají lidé, co nemají nejmenší ponětí o tom jak se věci píší. Co třeba takové vyhledání "mynysterstvo průmyslu" :)

 

Štítky : Webdesign, Seznam.cz, Google.com, Vyhledávání, Mapy, Čeština, Překlepy, Mapové software, Seznam Mapy, Google Mapy
Poslední změna : 15.1.2016 07:48, Vytvořen : 14.1.2016 18:45, Vydán : 14.1.2016, 6152x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích