Pravidelný občasník originálního humoru

Když vás zablokuje trol tak za to můžete vy a jste soudruh. A bude pokračovat jinde

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 22.3.2016

Je to zvláštní, ale zjevně stále existují lidí, kteří mají utkvělé představy o tom, že někdo jiná je povinen poslouchat jejich plky a muset to trpělivě snášet. A jakmile to dělat nechce, tak je to soudruh


Nikdy jsem tohoto trola nesledoval, to je první důležitá část skládanky. On sledoval můj účet a pár měsíců chodíl předvádět klasické trolení, nesmyslné komentáře. Řešil jsem to jako většinu podobných lidí, označil jsem si ho do seznamu "Nereagovat" (no, jmenuje se trochu tvrdším názvem, ale to není důležité). Mám problém si pamatovat jména a je zbytečné věnovat čas lidem, kteří za to nestojí.  Mám ale i zlozvyk, že i lidem z "nereagovat" čas od času zkouším normálně odpovídat. Pořád tak nějak věřím, že třeba jsou normální. A že se s nimi dá normálně komunikovat.

V Blokovat nebo tlumit na Twitteru? A jak zacházet s otravnými lidmi? Experiment Amnestie! se můžete dočíst i to, jak blokování na Twitteru funguje. A hlavně to, že vlastně blokovat je zbytečné, stačí zlumit (Mute). Tím necháte trola trolit, ale jeho trolení neuvidíte. Je to další fáze po přidání na "Nereagovat". Po určité době prostě dojde trpělivost ignorovat obtěžující plky, nahodí se Mute a je klid. Trol si někde pořád trolí, ale co oči nevidí, to srdce nebolí. A nutno dodat, že tenhle trol to prostě dělá denně, neustále a zcela náhodně záplavě lidí. 

Tohoto trola jsem včera nakonec chtěl dát na Mute

Tohoto trola jsem včera nakonec chtěl dát na Mute a v jedné z typických trolovacích epizod typu "já vo voze" a "trol vo koze" jsem mu to napsal (viz obrázek výše) Na což zareagoval tím, že mě zablokoval.

Což je velmi zábavné, protože já ho nesledoval, nečetl ho, nikdy mu jako první nic nenapsal, nekomentoval, prostě nic. Byl to on, kdo sledoval mne. Přitom prostě stačilo mě přestat sledovat, možná by pak přestal mít to chorobné nutkání neustále komentovat mé tweety a sdílené odkazy. Velmi originální řešení.

Když vás zablokuje trol tak za to můžete vy a jste soudruh. A bude pokračovat jinde

A jeden by si mohl myslet, že to tím skončilo. Neskončilo, pokračuje v trolení na účtu tohoto blogu. Poslední vývoj je ten, že jsem vlastně já ten kdo za všechno může. A pochopitelně jsem už "soudruh". Což je koukám dost častá nadávka, kterou rozdává plnými hrstmy na všechny strany.

Je to zvláštní, ale zjevně stále existují lidí, kteří mají utkvělé představy o tom, že někdo jiná je povinen poslouchat jejich plky a muset to trpělivě snášet. A jakmile to dělat nechce, tak jste soudruh a možná dokonce porušuje jejich práva. Což už ale není až tak označitelné oním prostým slovem trol. Jen nevím jak něco takového označit.

PS: Protože troly je zábavné provokovat (výjimečně a občas, je to náročné), tak jsem mu zrušil sledování @poohcz. Tomu aby nešel trolit ještě někam jinam to samozřejmě nezabrání a aby začal sledovat znova taky ne. Ale blokovat ho nebudu, od doby vzniku Mute je jednodušší použít tuhle "měkkou" variantu. 

Štítky : Twitter.com, Trol, Troling, Blokování, Tlumení, Komunikace, Sociální sítě, Sociální síť
Poslední změna : 22.3.2016 09:31, Vytvořen : 22.3.2016 09:29, Vydán : 22.3.2016, 5847x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích