Pravidelný občasník originálního humoru

Sbohem NAVRCHOLU.CZ

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 26.10.2003

Měření návštěvnosti pomocí NAVRCHOLU.CZ má v nové verzi nepříjemnou podmínku. Stává se PLACENOU službou a pro (například) POOH.CZ to znamená jasnou volbu - sbohem. 1200Kč měsíčně? Díky....


Tarif Free

Jak už název napovídá, jedná se o základní variantu, která je nabízena zdarma. Tento tarif je určen zejména pro osobní stránky či nekomerční prezentace, jejichž provozovatelům stačí základní přehled o návštěvnosti. Jeho využívání je omezeno na stránky s maximální návštěvností do 100.000 zobrazených stránek měsíčně

Tolik citace z Proč používat NAVRCHOLU.CZ.

Pro POOH.CZ (a stovky dalších serverů) to znamená jednu jedinou věc. Navrcholu.cz se stává placenou službou - a protože měření návštěvnosti je ve většin případů spíše rozmar než životní nutnost, jde o jasný pokyn k odchodu.

POOH.CZ má za září přes 470 000 zobrazených stránek. Podle ceníku by tedy musel začít platit 1200 Kč měsíčně!!!. Tuto částku je lepší věnovat do rozšíření diskového prostoru nebo SQL prostoru (případně jí prožrat a propít). Zcela určitě ne do měření návštěvnosti.

NAVRCHOLU: Každý, kdo to myslí s prezentací na Internetu vážně, by měl sledovat dění na svých webových stránkách a právě NAVRCHOLU.cz Profi je zdrojem cenných informací o chování a technickém vybavení návštěvníků www stránek. Na základě takto získaných informací je velice snadné přizpůsobovat obsah stránek i jejich strukturu požadavkům jejich návštěvníků a tím maximalizovat přínos webové prezentace pro jejího provozovatele.

Chápu NAVRCHOLU (a IINFO). Provozovat něco "zdarma" není možné. Na druhou stranu nechápu proč bych se jako provozovatel webu měl zajímat o "technické vybavení návštěvníků" a "přizpůsobovat obsah stránek" - jinými slovy, vynakládat další peníze na zbytečné aktivity. Obzvlášť pokud tato činnost nemá žádný vliv na přínos webové prezentace pro jejího provozovatele.

Ceny NAVRCHOLU.CZ jistě nějsou špatné (pro malé weby) a přechod na komerční službu je více než pozitivní počin. V okamžiku kdy provozovatele vpodstatě zajímá jediná informace (počet návštěvníků na den, týden a měsíc) je ovšem ohánění se desítkami dalších statistik chybné. A rozhodně není důvodem k placení.

NAVRCHOLU.CZ to bude mít těžké. Skoro všichni komerčně zaměření poskytovatelé webového obsahu a služeb totiž již dávno využívají služeb iAuditu. A Navrcholu.cz (či jiný systém) měli jako doplněk. Nikoliv životně důležitý, ale jenom jako rozmar. A podobných systémů je na českém Internetu přeci jenom příliš mnoho.

Budeme sledovat pád NAVRCHOLU.CZ?|
Poslední změna : 26.10.2003 22:20, Vytvořen : 26.10.2003 21:41, Vydán : 26.10.2003, 19100x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích