Pravidelný občasník originálního humoru

Zetor Noviny

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 3.2.2006

Silný poryv větru strhl lanko na stožáru a odnesl vlajku České republiky. Ostraha vlajku nalezla a složila ji na velitelně. - tenhle podnik to prostě nemá lehké... :)


Jako zábavné páteční čtení Vám mohu doporučit interní noviny firmy Zetor. Z jinak prostince psaného a graficky nezajímavého plátku vyčnívá pouze Černá kronika, připravovaná jistým panem Sladkým. Říkal jsem si, že si dělá prdel a nespletl jsem se. Ale předejme mu slovo:

4/2005
17. 9.
- při odchodu ze směny zadržen M. D., který se snažil pronést cca 1,5 kg šroubků zabalených v montérkách.
18. 10.
- zadržen pracovník firmy P., který si nesl do práce v batohu několik piv.
- řidič nákladního vozu Liaz přerazil závoru na bráně č. 3, protože mu selhaly brzdy.
8. 11.
- řidič nákladního vozu Avia naboural při odjezdu z areálu závoru na bráně Zetor New.
9. 11.
- zadržen pracovník M. M. bez čipové karty. Na dotaz velitele směny, kde ji má, odpověděl, že ve skříňce na hale, aby ji neztratil.
10. 11.
- řidič nákladního vozu Daf opět naboural závoru na bráně č. 3.
14. 11.
- přijela Městská policie Brno, neboť přijala hlášení obyvatel Líšně o požáru v podniku „nalevo od komínů“. Velitel směny ověřil telefonicky na kuplovně Slévárny Zetor, že se najížděly pece (objevují se plameny nad střechou) a v areálu tedy ve skutečnosti nehoří.
23. 11.
- úraz na lisovně, J. H. nacouval vysokozdvižným vozíkem na B. D.a zlomil mu pravou lýtkovou kost.

3/2005
1. 7.
- silný poryv větru strhl lanko na stožáru a odnesl vlajku České republiky. Ostraha vlajku nalezla a složila ji na velitelně.
2. 7.
- zadržen M. O. Jeho otec mu přes plot předával dva balíky mosazných věnců o váze 50 kg.
9. 8.
- při pravidelné pochůzce se služebním psem objevil velitel směny náhradní díly přehozené za oplocení podniku. Odpoledne zadržel na témže místě zaměstnance V. M., přehazujícího přes plot traktorovou sedačku. Po příjezdu Policie ČR byl zadržený odvezen na policejní služebnu.
17. 8.
- zadržen S. C., který při odchodu ze zaměstnání jevil známky alkoholového opojení (dvakrát upadl). Jmenovaný měl rozbitou hlavu a naražená žebra, ale odmítl přivolání sanitky. Rovněž odmítl dechovou zkoušku.
24. 8
- někdo vyvrátil dvířka od skříňky a ukradl boty.
25. 8.
- řidič naboural odjezdovou závoru na bráně Zetor NEW (selhaly brzdy), čímž ohnul rameno závory.
2. 9.
- na bránu č. 1 přišel P. Svoboda s hlídkou Městské policie Brno a pracovníky regionálního zpravodajství s žádostí o vstup do areálu, kam mu uletěl orel bělohlavý. Orla nalezl, nicméně se mu nepodařilo ho přivolat a chytit. Orel byl nakonec chycen mimo areál Zetoru.
9. 9.
- zadržen M. M., který přinášel do podniku tuzemský rum. Rum byl zabaven a uložen do úschovny zavazadel.

2/2005
17. dubna 2005 byl na bráně zadržen T. M. v silně podnapilém stavu, chtěje se dostat na pracoviště. Tvrdil, že ho volal jeho parťák. Ostraha mu sdělila, že jej v takovém stavu do závodu nepustí. T. M. prohlásil, že se půjde prospat na ubytovnu. Uplynulo 20 minut a služební fena Kara zadržela T. M. v areálu, do nějž se uvedený dostal přes plot.

1/2005
Desta č. 601 vezla železné kotouče č. 63227002. Během jízdy došla destě nafta. Zatímco se řidič vydal pro kanystr pohonných hmot, neznámý pachatel polil interiér vozíku kyselinou a rychle se vzdálil z místa činu. Řidič po návratu k vozíku zjistil, co se stalo a přijal rychlé rozhodnutí, jak situaci řešit. Otevřel dvířka desty dokořán, aby vyvětral, poté vozidlo včetně klíčků v zapalování a železných kotoučů opustil.

11. prosince 2004 byl na bráně číslo 1 při odchodu z podniku zadržen ukrajinský pracovník údržby M. B., který si v tašce odnášel asi 17 kilogramů mědi. Snažil se ostrahu přesvědčit, že má v tašce boty.

20. ledna 2005 byl na bráně 1 při odchodu z podniku zadržen M. K., zaměstnanec jedné z firem působících v areálu Zetoru, který v tašce vynášel 4,5 kg hliníku. Navíc disponoval falešnou průkazkou. M. K. přišel o hliník, dále dostal pokutu od městské policie. Přivolaný majitel firmy podal k události vysvětlení: jeho mimořádně spolehliví a čestní pracovníci z Podkarpatské Rusi oslavují ve své domovině pravoslavné svátky, proto byl na práci dočasně přijat nesolidní bezvěrec.

Rekordman. Historicky nejlepšího výsledku v dechové soutěži dosáhl 17. 3. zaměstnanec P. B., a to ziskem 3,2 bodů (promile). Velitel ostrahy vítězi pogratuloval, odebral mu průkazku a doprovodil jej z areálu podniku.

při podrobnějším průzkumu jsem nakonec opravdu nalezl...
Jako autor černých kronik v posledních dvoučíslech Zetor novin jsem se pokusil navázat na svého předchůdce a sdělovat neveselé informace o aktivitách některých pracovníků v podniku formou veselou. Po další krádeži, jíž jsem byl osobně přítomen (nikoli jako pachatel), rychle ztrácím vůli k tomuto radostnému psaní.

Ing. Richard Sladký,  všeobecná správa

Zetor noviny|
Poslední změna : 3.2.2006 14:42, Vytvořen : 3.2.2006 14:39, Vydán : 3.2.2006, 12246x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích