Pravidelný občasník originálního humoru

Uspějí české televize na internetu skrz nahé moderátorky?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 2.5.2008


Honza Potůček na DigiZone cz píše:

Digitální televize Barrandov dnes v poledne zprovoznila internetové stránky www.ukazse.cz  zaměřené na amatérské video. "Jde o první formu marketingové komunikace digitální televize Barrandov, jejímž cílem je sběr amatérského videa, které se má na základě udělené licence stát součástí vysílání. Amatérským filmům Barrandov TV věnuje v plánovaném vysílání až jednu hodinu týdně," sdělil mluvčí stanice Janis Sidovský. Na webu jsou aktuálně i videa z přípravy pořadů televize Barrandov, konkrétně pak „holých zpráv“ (jako příspěvek Barrandovské kozičky), při kterých se moderátorka svléká. Stejný formát chce od pondělí 5. května nabídnout i televize Nova na svém zpravodajském portálu www.tn.cz.

Nezbývá než se, zcela vážně, zeptat, zda skutečně chtějí české televize uspět hlavně tím, že ukáží kozičky, kozy či dudy moderátorek. Případně zda půjdou ještě do jiných tělních detailů.

Virtuální zpravodajci budou levnější řešení

Video na Internetu je samozřejmě aktuální bublina, která úspěšně vstupuje do fáze "2.0". Představa "televize Barrandov", že uspějí amaterským videem je součástí představ, že jenom zmínka o videu zapříčiní zázračné davy návštěvníků, nejlépe takové, jako má YouTube. Což je samozřejmě stejná blbost, jako druhá součáná bublina - budování komunit a sociálních sítí. Kde se, stejně jako u videa, všichni spoléhají na to, že "ono se to vytváří samo". Nevytváří.

Stejně jako segment "home-videa" není v českém prostředí vůbec úspěšný. Po řadu let jde o propadák a TV pořady snažící se napodobit úspěch amerického home-videa nemají co vysílat, takže nás zásobují převzatým "domáckým" videem ze zcela jiných zemí, než je ČR.

PS : Honza Potůček to sice asi ještě netuší, ale ta televize je na http://www.ukazse.tv/ (tedy nikoliv .cz). Ehm :)

PPS : Mají to opravené, v tichosti, jediný pozůstatek je "cz" v URI :)

Štítky : Nova, TV Barrandov, Video, Internet|
Poslední změna : 2.5.2008 09:23, Vytvořen : 2.5.2008 08:23, Vydán : 2.5.2008, 25102x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích