Pravidelný občasník originálního humoru

RSS.POOH.CZ - NÁVOD K POUŽITÍ

Autor chlívek (O obyvatelích) - vydáno 6.1.2003

Protože se rss.pooh.cz poněkud rozrostlo, neuškodí malý návod k použití - bude tak lépe vidět, k čemu se dá adresa rss.pooh.cz vlastně používat


Než se pustíme do návodu, pokud nevíte co je RSS, můžete se leccos dozvědět v článku RSS (RDF Site Summary).

Nyní k samotnému http://rss.pooh.cz - titulní stránka slouží jako základní "přehled" o možnostech i aktuálním obsahu - každých (teoreticky) 15 minut se na ní generují nové přehledy aktuálních článků v jednotlivých kategoriích. Jakkoliv se vybírací mechanismus snaží býti poněkud inteligentnější, není si MedvídekPů jist, jestli mu to opravdu jde tak dobře, aby mohl být spokojen. Ale do začátku to stačí. Stejnou funkčnost má samostatná stránka feed_summary.asp

Na titulní stránce se také můžete dostat na další stránky

Přehled všech zdrojů nabízí seznam všech RSS zdrojů definovaných v Katalog (včetně různých pohledů a hledání slova v názvu a popisu). Přehled všech zdrojů je možné třídit podle názvu, času poslední aktualizace, URL RSS zdroje, počtu vyžádání, jazyka (užitečné pokud chcete vidět například všechny české RSS zdroje) a skupiny (neboli kategorii jak říkám o kousek níže). Lze si také zobrazit "chybné" RSS kanály (to jsou takové, které nešlo stáhnout). Případně lze zkusit najít RSS zdroj, který má určité slovo v názvu či popisu.

Posledních 100 zpráv importovaných ze zdrojů v katalogu nabídne prosté přírůstky, tak jak šel čas, bez ladu a skladu. Co je na této stránce užitečné? Umožňuje zapamatovat si (do cookies) číslo vámi posledního vyděného článku a při návratu tak můžete snadno vidět jenom co je nového od této doby.

Výběry zpráv podle určitých kategorií umožňují navolit některou ze tří desítek kategorií do kterých jsou zprávy tříděny a zobrazit posledních 100 článků v příslušné kategorii. Mimo vybrání určité kategorie je také možné hledat na určité klíčové slovo (v titulku či perexu zprávy pochopitelně).

V samotné feed_summary je pochopitelně možné kliknout na název kategorie (tj. Technologie, Kultra a život, Zprávy, Weblogy a Ostatní a různé) a dostat se tak k výpisu aktuálních článků v těchto "top" kategoriích - pokud má daná kategorie nějakou podkategorii, budou články zobrazeny uskupené podle tohoto dalšího členění a na název podkategorie bude možné opět klikat.

POslední užitečností je RSS LIVE DEKODÉR (nebo též validátor) - pomocí něj můžete nejenom testovat svá (či cizí) RSS na platnost, ale také přidat nové RSS do katalog na POOH.CZ (nebudete-li si vědět radu se zařazením do skupiny/kategorie, nechte prostě nezařazeno).

Než se pustíte do zkoumání RSS.POOH.CZ musím dodat jednu závěrečnou poznámku - RSS poskytuje pouze titulky a perexy článků - samotný článek je na určitém webu a jeho text (obsah) je RSS.POOH.CZ neznámý. Stahovat i články a jakkoliv je zpracovávat není smyslem tohoto webu.

Pokud chcete používat RSS čtečku s možností personalizace a trochou inteligence, zkuste určitě myrss.pooh.cz - případný Návod k použití vám jistě pomůže.|
Poslední změna : neuvedeno, Vytvořen : neuvedeno, Vydán : 6.1.2003, 19492x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích