Pravidelný občasník originálního humoru

Stížnost na porušení Zákona o regulaci reklamy

Autor chlívek (Spam) - vydáno 21.1.2003

V tomto článku najdete připravený dokument, který je možné po doplnění o některé údaje použít pro podání stížnosti na šiřitele nevyžádané reklamy (spamu). Vyplněné jsou informace týkající se kauzy TVUJDUM.CZ


POZOR !
Od 7.září 2004 platí
Zákon o některých službách informační společnosti - ten řešení porušování zákona spammingem (zasíláním nevyžádaných obchodních sdělení) převedl do působonosti Úřadu pro ochranu osobních údajů - www.uoou.cz - a mimo jiné také upravil, jaké náležitosti musí mít obchodní sdělení.Zároveň ale otevřel dveře tomu jak je možné beztrestně spamovat (viz Potvrzeno - Spamovat jenom webovou adresou můžete).

V každém případě - pokud si od 7.9.2004 chcete stěžovat na SPAM, musíte stížnost podávat na úřad pro ochranu osobních údajů.

Následující dopis je nutné doplnit o Místo, Datum, určení od kdy do kdy jste obdrželi nevyžádanou reklamu, adresy vaší elektronické pošty na kterou jste nevyžádanou reklamu obdrželi, hlavičku příkladu nevyžádané reklamy a pochopitelně vaše jméno a kompletní adresu (za "obrázkem"). Úplný dopis je poté nutné poštou odeslat na adresu příslušného živnostnenského úřadu (v tomto případě odboru městské části Praha 10).

Pokud stížnost podáte, budeme rádi, pokud nám dáte vědět - rádi bychom zveřejnili přehled o podaných stížnostech, stejně tak jako o stavu jejich šetření (tj. dejte nám i vědět, prosíme, poté co budete vyrozuměni). Pokud vyrozumění nebudete, dejte nám vědět rovněž.

Podrobnosti o této kauze hledejte v :

POZOR, konečně se mi podařilo definitivně ze dvou nezávislých zdrojů ověřit, že skutečně od 1.1.2003 vyřizuje stížností týkající se zákona o regulaci reklamy kraj, znamená to, že stížnost je potřeba posílat skutečně magistrátu hl.m. Prahy (pokud jste již poslali MČ, nemělo by to vadit, oni by to měli postoupit tam kam to patří). Na pražském magistrátu je ředitelkou odboru JUDr. Eva Nováková a mají případně i faxové číslo - 236 007 008 (ale přesto Pů doporučuje zvolit poštu), stejně tak jako e-mail ZIV@cityofprague.cz (ZIV@citiofprague.cz původně od někoho obdržené je špatně) (díky tomu kdo tyto údaje také uvedl v ohlasech, souběžně jsem se snažil to ověřit).

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Magistrát hl.m.Prahy
Odbor živnostenský
Mariánské nám. 2
101 00 Praha 1

V ___________, dne ________________

Věc : Stížnost na porušení Zákona o regulaci reklamy

S ohledem na Zákon o regulaci reklamy (138/2002 sb), .§2, odst e) - ("šíření nevyžádané reklamy, pokud vede k výdajům adresáta nebo pokud jej obtěžuje"), tímto podávám stížnost na porušení tohoto zákona společností Media Online, s.r.o, IČ 26464292, sídlem Praha 10, U vinné révy 2140/12, 106 00, vedenou u rejstříkového soudu v Praze, spisová značka C.83996, zastoupenou jednatelem Ladislavem Semetkovským, r.č. 770908/0456.

Ve dnech __________ až __________ jsem od této společnosti obdržel nevyžádanou reklamu ve formě elektronické pošty zaslanou na mé adresy elektronické pošty. Tato nevyžádaná reklama mě nejenom obtěžuje, ale způsobila mi nesporné výdaje za internetové připojení.

Nevyžádaná reklama od šiřitele (Media Online, s.r.o) byla obdržena na tyto mé adresy :
______________________________________________
______________________________________________

Ve všech obdržených případech s totožným obsahem (příklad jedné z konkrétních zpráv):

-----Original Message-----
From: info@tvujdum.cz [
mailto:info@tvujdum.cz]
Sent: ____________________
To: _____________________
Subject: TVUJDUM.CZ

Žádám abych byl seznámen s výsledky šetření.

S pozdravem

______________________
_____________________
_____ ________________|
Poslední změna : 9.9.2004 21:29, Vytvořen : neuvedeno, Vydán : 21.1.2003, 29972x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích