Pravidelný občasník originálního humoru

RSS pro všechny a pro každého (4)

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 18.4.2003

Pokračování – ještě jednou o tom k čemu je to vlastně dobré ukáže několik případů agregátorů obsahu, které využívají pro svoji činnost právě RSS


Pokud stále pochybujete o významu RSS a o jeho dosahu, zkuste navštívit Syndic8 - http://www.syndic8.com/. Jde nepochybně o jeden z nejrozáhlejších katalogů RSS zdrojů. Počet zdrojů je v tisících, takže můžete zkusit něco menšího, RSS @ POOH.CZ – http://rss.pooh.cz/ - kde je důraz kladen také na české RSS zdroje. I zde je k dispozici katalog členěný do kategorií a umožňující výpisy podle různých kritérií. 

Dalším katalogem (agregátorem, syndikátorem) RSS může být například i Meerkat - http://www.oreillynet.com/meerkat/.

Není nezajímavé vědět, že například www.pravednes.cz, čistě česká služba, používá RSS formát pro import veškerých poskytovaných informací.

Pokud poskytujete obsah, samozřejmě, nebudete-li mít RSS export, teoreticky o nic závažného nepřicházíte. Budete-li jej mít, můžete získat další čtenáře, stejně tak jako se zapojit do agregace a syndikace obsahu s dalšími podobně „vybavenými“ internetovými službami a obsahem.

Určitým způsobem RSS poslouží jako forma reklamy a cesta jak získávat další loajální návštěvníky (čtenáře), kteří ocení kvalitní nabídku a možnosti nabízeného řešení. Výhodou přitom je, že náklady na tento způsob prezentace vlastní tvorby jsou velmi malé.

Pro běžného uživatele pak existence RSS znamená, že může snadno využít bohatosti nabídky. Tisíce RSS zdrojů v různorodých jazycích pokrývají vše. Od IT/ITC, přes klasické zpravodajství až po velmi odborná témata. Zmiňované www.moreover.com navíc agreguje i zdroje vážené a velké (agentury, velké deníky, televizní stanice) a informace o jejich obsahu přináší během deseti, patnácti minut, v podobě roztříděné podle povahy zprávy.

Ze zmíněného je například zřejmé, že RSS zdroje mohou být vítaným pomocníkem novinářů. Snadno se tak mohou během minut dozvědět něco, co by na webové podobě našli daleko později (a určitě také daleko pomaleji). Ve spojením s možností reagovat na klíčová slova či na určité zdroje se tak nabízí velmi zajímavá pomůcka.

Tento seriál vznikl z rozsáhlého článku napsaného pro Softwarové Noviny - www.softnov.cz - které tímto MedvídekPú jako obvykle doporučuje|
Poslední změna : neuvedeno, Vytvořen : neuvedeno, Vydán : 18.4.2003, 8251x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích