Pravidelný občasník originálního humoru

iDnes.cz dělá reklamu podvodnému CERD

V iDnes.cz zjevně zaměstnávají naprosté ignoranty. Jak jinak si vysvětlit, že opět dělají reklamu podvodnému "CERD". V článku Autobazary hlásí nové podvody. Dlužníci prodávají auta zatížená exekucí nadjete rámeček s odkazem na podvodný CERD.

Jako by nestačilo, že už jednou iDnes.cz předvedlo míru ignorance v rozhovoru s Alešem Slabým o tom jak úspěšný je v tomto podnikání (Šefredaktor na pravém místě - přihlásí se iDnes k zodpovědnosti za další podvedené Alešem Slabým?).

Zejména pro Idnes.cz tedy připomenu, že Aleš Slabý má zákaz činnosti a podmíněný trest odnětí svobody. A rovnou přihodím CERD varuje před Alešem Slabým (Deredes)? To už je opravdu parodie.

Pokud to stále Idnes.cz nedošlo, tak žádný "centrální registr dlužníků" neexistuje. A tahle "bezplatná" reklama je možná zralá na trestní oznámení. A protože je mi jasné, že ignoranti nedokáží hledat, tak poskytnu i další informace - Centrální registr dlužníků ČR pod vedením Jiřího Jehličky má pochybný charakter a Centrální registr dlužníků ČR - CERD ČR s.r.o.

Stručná charakteristika činnosti CERD

Podle webových stránek Centrálního registru dlužníků je český CERD součástí globálního mezinárodního registru, jehož majitelem je americká firma CERD LLC. Mnoho faktů a důkazů však svědčí o tom, že ve skutečnosti jde o bluf vytvořený Jiřím Jehličkou.

 Možná by pomohlo číst konkurenci - Registr dlužníků: Zaplatíte za výpis, který je k ničemu. Aktuálně.cz ví které bije.

Reklama na CERD opět na iDnes.cz

Dodatek - odpověď z iDnes.cz, 30.září 2010, 12:21

Dobrý den,

Děkuji za upozornění, článek jsme upravili.

Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora iDNES.cz

Potvrzeno - HP e-print nemá žádné ochrany proti zneužítí, stačí znát mailovou adresu a můžete tisknout kamkoliv cokoliv

HP dnes na tiskové konferenci představil HP e-print řešení - to spočívá v tom, že každý takto vybavená tiskárna má unikátní mailovou adresu (nějakých 14-16 písmeno a číslic) a je možné na ní tisknout prostě tak, že pošlete e-mail. Navíc ji můžete začlenit do "cloudu". Jediné "bezpečnostní" opatřetí, které umožňuje omezit tisk, je nastavit seznam povolených adres odesílatelů. A selže-li všechno, tak můžete změnit mailovou adresu tiskárny.

Na tiskovce mi manažer z HP řekl, že ta adresa je "tak složitá", že to jako bezpečnostní opatření stačí. Možná by se HP mělo vážně zamyslet. Ale na druhou stranu, pro HP je pozitivní, že se možná vytiskne pár milionů stránek spamu. Přeci jenom, originální toner je originální toner a něco stojí.

Chromium OS na iPadu - prostě bomba

Hexxeh se dnes v noci pochlubil neobvyklým úlovkem (Meet our friend from Cupertino…) - první port Chromius OS na iPad je skutečná bomba. Pokud vás Chromium OS zajímá, Hexxed nabízí Vanilla Nightly Builds pro nahrání na USB klíč.

Chromium OS na iPadu - prostě bomba

Twitter v comScore TOP 50. Předstihl mySpace

Twitter.com předstihl www.myspace.com v číslech návštěvnosti sestavovaných www.comscore.com - oslavně to citují americká média, ale svým způsobem jde opravu o revoluční událost. I tím, že se Twitter.com dostal do padesátky nejvíce navštěvovaných webů, co na tom, že je právě na padesátém místě.. Čísla se samozřejmě týkají amerického trhu.

Twitter v comScore TOP 50. Předstihl mySpace

Pokud nevěříte comScore, můžete zkusit www.compete.com - tam získáte čísla trochu jiná.


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: 4)