Pravidelný občasník originálního humoru

Samsung Galaxy S - UI galerie

Než vydám větší recenzi Samsung Galaxy S, tak nabídnu první ochutnávku - Galerii uživatelského rozhraní. Samsung vsadil na vlastní nadstavbu (TouchWiz 3.0) a doplnil řadu programů, které v klasickém "čistém" Androidu nejsou.  Dvě desítky screenshotů najdeta na JustIT.cz v Galerie: Samsung Galaxy S uživatelské rozhraní.

A jenom krátká citace z recenze:

TouchWiz 3.0 UI samozřejmě znamená, že občas narazíte na drobná zaváhání - v řeči hráčů her "nějaký ten lag" - kdy UI nebude reagovat zcela okamžitě. U Nexus One se to ale stává i u původního "pravého" UI a souvisí to s postupným naplněním počítače aplikacemi a jejich vlivem.

Samotné TouchWiz 3.0 vypadá taky jako poněkud hodně inspirované iPhone UI. Ale nekonec, proč ne. Celkově to není nepovedené monstrum, které by z dobrého Android UI udělalo něco horšího.

Bradbury.cz si pár dní po spuštění vysloužil první Facebook ban

Návod: Jak znemožnit zneužívání označování (tagging) ve fotografiích  je zřejmě proti srsti Facebooku nebo možná spíš prosti srsti někomu, kdo se postaral o první "facebook ban" pro nově spuštění www.bradbury.cz, web o facebooku, twitteru a sociálních sítích vůbec.  Samozřejmě je možné, že se o zablokování postaral i starý známý a obávaný "facebook robot", který došel k názoru, že pár desítek "líbí" je prostě příliš moc a doménu tak přihodil na svůj velmi dlouhý seznam zablokovaných domén.

Bradbury.cz si pár dní po spuštění vysloužil první Facebook ban

Pro úplnost je třeba dodat, že screenshot jsem dostal od čtenáře, který se marně snažil nasdílet obsah z www.bradbury.cz a nechápal co se děje. Mě se dnes ráno podařilo Bradbury.cz (dokonce přímo tento konkrétní článek) nasdílet bez problémů. Je tedy možné, že "facebook robot" už doménu z černé listiny odstranil.

Na Facebooku prostě nevíte dne a hodiny kdy vám cokoliv zablokuje. Samozřejmě aniž by k tomu měl jakýkoliv reálný důvod.

Dodatek 9:20 - zablokování je stále platné, projevuje se pouze při použití Share/Sdílej z webu. Paradoxně ruční sdílení na profil funguje.


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: 2)