Pravidelný občasník originálního humoru

Má tržby 2.25 miliardy, čerpá 20 milionů z EU na "rozvoj bezplatných služeb pro uživatele"

Je to taková zvláštní situace. Jedna z prosperujících českých společnosti mající tržby 2.25 miliardy korun. A přesto čerpá 20.3 milionu Kč na "vytvoření pracovních míst ve vývoji v Brně". Je to tak, Seznam.cz dostal dvacetimilionovou dotaci z EU na pracovní místa v Brně a není to jediná dotace z EU, kterou letos Seznam.cz má v přehledu dotací.

Nevím uplně přesně co si o tom lze myslet, ale nějak mi to nepřipadá zcela správné. Na druhou stranu mě "těší", že z toho obludného evropského spolku ty peníze někdo vytahuje, protože jinak by je ten pochybný spolek dokázal utratit, případně vydat na ještě více nesmyslné věci.

Ale celé je to absurdní, pokud někdo má tržby 2.25 miliardy a rozhodně netrpí nedostatkem financí, proč potřebuje 20 milionů korun? Částku, za kterou by se možná dal vybudovat druhý Seznam?

Google propaguje Google+ na hlavní stránce vyhledávání

Google+ přechází do veřejné beta verze a kdokoliv už může vstoupit i bez potřeby pozvánky. Pro Google je to důvodem k tomu, aby použil netradiční propagaci na hlavní stránce svého vyhledávání, tedy přímo na www.google.com (ale i www.google.cz, kde reklamu najdete v češtině).


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: 2)