Pravidelný občasník originálního humoru
Foto Blog je blogem fotek a fotografování. Žádné těžké či dlouhé čtení. Středem dění jsou fotografie a fotografování. Blog je všech co jsou na POOH.CZ (což znamená, že je tzv. kooperativní), vládne mu nicméně MedvídekPů...

Raketoplán stoupá přes mraky. Příběh jednoho obrázku, co ukazuje něco co nikdy nebylo

Možná jste následující obrázek už viděli. Šíří se po sociálních sítích, najdete ji na snad stovkách webů. Social Media Guru ho používají jako patřičně motivační. Ukazuje zázraky techniky a lidského umu. Tedy, částečně ukazuje. Skutečnost je tak, že to je velmi povedená fotomontáž a není nic tajného, že to fotomontáž je. Její autor, Richard Silvera, ji vytvořil ze dvou obrázků a dívá se na ni krásně.

Nevěříte? The Sweet Escape obsahuje přímo vysvětlení od autora: This image is a composite of 2 pictures. the picture of the sky and clouds was taken by me from an airplaine, and the shuttle is a picture from NASA. Then the assembly was done in Photoshop & Ligthroom

Celé  je to zajímavé třeba i v tom, že pokud byste fotili raketoplán stoupající takto mraky, tak by to vypadalo podstatně jinak. A můžete to vidět třeba v Incredible Space Shuttle Picture: Is it Real?. Takhle optimálně vypadající fotografie je možná právě jako velmi povedená montáž - mraků a oblohy od Richarda SIlvery a fotky raketoplánu přímo od NASA: 

Chrám novodobého konzumu

Čím víc se na tu fotku dívám, tím víc si říkám, že se dívám do chrámu, ve kterém uplně náhodou je navíc i jméno hlavního božstva i božstva vedlejšího. Chrám novodobého konzumu.

Ale jen aby bylo jasno, byl jsem dnes v Alze vyzvednout dvě objednávky, trvalo to asi tak pět minut čekání na první, a další tři až pět minut na tu druhou. Nová výdejní hala Alzy v pražské Tržnici je velmi povedená a mají můj obdiv za to, jak rychle to tam odsýpá. Tak rychle, že jsem měl potíže vnímat ta čísla. A tak ačkoliv mě všichni strašili, že tam budu hodinu, tak jsem za nějakých těch deset minut byl odtamtud pryč i s krabicemi.

Umělecké akty žen? Jasně, třeba jako tenhle zcela odstrašující kalendář

Na www.milanholenda.eu/kalendar/kalendar.pdf najdete něco těžko uvěřitelného. Odstrašující kalendář. A na webu příslib "Umělecké akty žen". Snažil jsem se tam něco vkusnějšího najít, ale nějak mi to nešlo. Ale třeba je to prostě jenom moje chyba a nerozumím umění.

Foto - Veletrhy Esoterika, Biostyl, Ecoworld a Evolution

Od pátku do neděle (takže ještě stále máte šanci) probíhá na pražském Výstavišti čtveřice veletrhu - Esoterika, Biostyl, Ecoworld a Evolution. Malý výběr z fotek najdete v mém Picasa uložišti. Kupu dalších najdete na Facebook Stránkách veletrhů. Ta hlavní je ESO BIO ECO a lze se z ní dostat i na Stránky jednotlivých veletrhů.

Vítězové 5. ročníku soutěže Ringier Photo Award

Z jiného soudku než obvyklého, Ringier vyhlásil vítěze Ringier Photo Award. A protože se Stanislav Krupař umístil na hezkém třetím místě, tak vám právě tu jeho vítěznou fotku rád ukážu. Pro fotky a focení mám slabost.

Maďarský fotograf Zsolt Reviczky zvítězil v soutěži Ringier Photo Award 2010 se snímkem „Zrychlení“. Na druhém místě skončil snímek „Martin Mras, Corvatsch“ Švýcara Roberta Bosch, třetí příčku obsadila fotografie Stanislava Krupaře z českého týdeníku Reflex „Výcvik soukromé afghánské milice na spojenecké základně Shank v Logaru, Afghánistán“. Ringier Photo Award organizuje koncern Ringier již o roku 2006 jako soutěž nejlepších snímků titulů vydavatelství ze všech zemí.

Třetí příčku obsadila fotografie Stanislava Krupaře z českého týdeníku Reflex „Výcvik soukromé afghánské milice na spojenecké základně Shank v Logaru,

Foto: Design Blok 2010 a původní budova pražských Dopravních podniků

Design Blok 2010 se letos odehrává v bývalé budově pražských Dopravních podníků - kachlíkové monstrum na Vltavské je místem, na které mám vzpomínky z dětství. Paternoster, rozdávání vánočních kolekcí a strýček Jedlička, tak asi to lze nějak shrnout. Dnes budovu vlastní Orco, vlaje na něm jeho vlajka a budova je v dezolátním stavu. A rozhodně stojí za vidění. A možná za vytvoření skvělé mapy pro nějakou tu střílečku.

Pro Design Blok 2010 je to zajímavé řešení. A letošní Desing Blok je skvělý. Je nádherné vidět tolik nesmyslných hloupostí na jednom místě a poznat, že stále existuje spousta lidí, které baví si prostě jen tak hrát. Krásně hrát.

Popel padá

Výbuch sopky způsobí hladomor! Česká média opět ukazují svou novou tvář. Paradoxně to není klasický bulvár, který to začal. Ten jen převzal to, co se objevilo v ČTK. Zaujmou čtenáře a udržet se na trhu je zjevně těžké, tedy asi si to autoři podobných blábolů myslí, proto se uchylují k šíření nepodložených poplašných zpráv. 

Někdy je ale lepší se dívat na detaily než na celek. Nevím proč, ale fotka z dnešního dne se mi prostě líbí. Je v detailu. Ale pokud už se podíváte na celek, nijak zajímavý pohled to není. Zkusme se dívat na ty drobné detaily. 

Ústav

 

Praha, stará, opravdová, turistická - Kampa jó Kampa

Slunečná neděle, přijemných pár hodin na Kampě v příjemné společnosti a po dlouhé době s foťákem. Výsledek je kupička alb v Picasa. A pár fotek, na které chci upozornit.

Miminka znáte, lezou po Žižkovské věži. Co ale možná neznáte, je bronzová socha modlícího se muže, o které se mi nic víc nepodařilo najít. A co jsem také zatím neznal, jsou stovky zámečků se jmény, k teré najdete na plotu u mlýnského kola. Tušíte někdo odkud se tenhle nový zvyk vzal? (galerie Kampa)

Lenonova zeď se za dva roky hodně změnila - byl jsem tam naposledy v lednu 2008, hrozné jak ten čas letí - Praha, stará, opravdová, turistická - Lenonova zeď. Vypadá to, že jsem někde začal zase ztrácet roky života. A asi je dobré, že mi to došlo. Něco s tím zkouším dělat. (galerie Lenonova zeď)

Další galerie z dneška - Karlův most (rozkopaný. zúžený a nepříjemný), Staré město, Vltava (tradičně plná smetí, lodí a kachen), Petřín a Pražský hrad.

Helmut Newton

Helmut NewtonKde by byla fotografie bez Helmuta Newtona. Fantaskní a hlavně fetišistické fotografie tohoto fotografa jsou něčím, co byste si neměli nechat ujít.  Helmut Newton 400 photos jich, jak název napovídá, nabízí plné čtyři stovky. A je dost pravděpodobné, že jste některé z nich potkali na webu, aniž byste věděli, kdo se za nimi skrývá. Pokračovat můžete i na dalších místech - Pictures made by Helmut Newton či More Helmut Newton Photographs jsou vhodné varianty. 

Slavným se Newton pravděpodobně stal hlavně erotickými fotografiemi pro Vogue v období 1961-1981 - sadomasochistické a fetišistické podtexty zaujaly. Zajímavé je i to, že při práci pro americký Vogue procházely (v Evropě příznivě přijímané fotografie) cenzurou. Ale víc se toho nakonec můžete dočíst na Wiki v jeho hesle. A nezapomenout navštívit stránky jeho nadace.

 

Mrzne

Raining

 

Raining (HTC Touch Pro)
Raining - HTC Touch Pro mobilní foto

Kancelářská poezie

Office poetry

Foceno HTC Touch PRO


( strana 1 z 26 ) Starší články >>> ( celkem článků: 388)