Pravidelný občasník originálního humoru

Co (nejenom) pixymu chybí v CSS a proč to v CSS není

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.1.2008


Pixy se (anglicky) rozepsal na téma What I’m missing in CSS. Hovoří o možnosti definovat konstanty v CSS. Nutno dodat, že to samé mi v CSS chybí už dloho (a mé CSS schopnosti zdaleka nedosahují těch Petrových). Konstanty v CSS by ušetřily mnoho zbytečného trápení a hledání. Užil jsem ho bohatě (trápení i hledání) při změnách a tvorbě nového kódu pro www.feedit.cz a www.inside.cz (a zdaleka to ještě není hotové).

Bohužel, hlavy pomazané stojící za tvorbou CSS nemají pocit, že by definice konstant v CSS měla být doplněna. Zdůvodňují to zejména přílišným přiblížením se programovacímu jazyku a problémy s rozsahem definice. Existuje dokonce odpověď od jednoho z hlavních tvůrců CSS (Håkon Wium Lie):

No, we thought about it. True, it would have saved some typing. However, there are also some downsides. First, the CSS syntax would have been more complex and more programming-like. Second, what would be the scope of the constant? The file? The document? Why? In the end we decided it wasn't worth it.

Samozřejmě existují různé způsoby jak constanty "simulovat" (Constants in CSS - several ways how to simulate, Parametrizované CSS) a pochopitelně vycházejí z toho, že CSS proměníte v template, které budete zpracovávat na serverové straně a nahrazovat a nahrazovat. A pochopitelně, je to polovičaté řešení a není ani příliš praktické.

Štítky : CSS, Webdesign|
Poslední změna : 18.1.2008 22:15, Vytvořen : 18.1.2008 22:14, Vydán : 18.1.2008, 8255x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích