Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 16.srpna 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 17.8.2005

Co prozměnu nemohu příliš doporučit je nově otevřený zámek Zbiroh * Od našeho posledního setkání se udály neuvěřitelné věci. * Televize zblbly do reality-show. * Šumava 2005


Skoro měsíc uplynul od mého posledního sloupku. Období dovolených na tom má očekávatelný vliv.  A čím jiným bych měl začít, než tím, že jsem strávil týden dovolené na překrásné Šumavě. Od Boubína až po Velhartice jsme den co den viděli dvě až tři nádherná místa.  A protože není ještě zcela pozdě na doporučení, učiním tak hned na samém počátku. Inspiraci najdete  na adrese www.pooh.cz/sumava, veškerá viděná místa jsou tam popsána, včetně fotografií.

Co prozměnu nemohu příliš doporučit je nově otevřený zámek Zbiroh. V loňském roce se dostal do držení firmy Gastro-Žofín, která sice zámek renovuje a chystá se zde otevřít hotel a restauraci, ale bohužel pojetí otevřenosti pro veřejnost je takové, ehm, zvláštní. Začíná to povinným placením 20Kč za osobu při vstupu do areálu – platíte vlastně jenom za to, že přejdete po asfaltové cestě k zámku, protože zahrady jsou prozatím zavřené a v dezolátním stavu (přesto je vstupné vybíráno). V zámku narazíte na dva okruhy, každý za další vstupné, které by měly být jedním. Historie zámku (zkrachovalý majitel, štáb SS a pochopitelně socialistická armáda) totiž nezanechala v zámku skoro nic k podívání, ať už věci nebo interiéry. Ve skutečnosti zaplatíte vstupné za nekvalitní multimediální výstavu a pár předmětů půjčených odjinud. Můj dojem je ten, že se ona firma buď časem naučí zpřístupňovat zámek veřejnosti, nebo z něj daleko spíše udělá zcela uzavřené místo pro hotelové hosty. Tipněte si nyní, za pár let si můžete tip ověřit. Prozatím cestu z Prahy na Zbiroh považuji za zbytečnou. Naštěstí se dá spojit s návštěvou Žebráku a Točníku – oba jsou, ač zříceniny, nesrovnatelně zajímavější.

Od našeho posledního setkání se udály neuvěřitelné věci. Don Corleone Paroubek  neunesl tíhu zvyšující se popularity a po stech dní hájení zpečetil svoji kariéru zapojením do policejní akce proti CzechTeku – moc toho o něm psát nemá smysl, ale zmínit ho musím. Je to totiž nejvíce významná událost okurkové sezóny. A potřebuji nějak uvést druhou významnou akci.

Tou byla poplašená zpráva Práva o hrozbě islámského terorismu pro Prahu, provázená tajemnem a seznamem stovky jmen možných teroristů. Rýpal kdesi uvnitř mi na tohle říká, že obě věci spolu mohou úzce souviset. Nebylo by lepší metody jak odvést pozornost od problému s neadekvátním zásahem, než uměle vytvořit problém nový.  Nebezpečný problém.

Televize zblbly do reality-show.  Alespoň já mám ten názor. A ty dlouhé týdny co komerční stanice otravovaly s upoutávkami na reality-show (Big Brother vs. Vyvolení) mě to opravdu obtěžovalo. Stejně jako nechápu, jak může Prima zaplnit celý týden, den co den, reality-show a zcela potlačit normální náplň. Budu rád, když mi napíšete (na metroblog(z)pooh.cz), co si o tom myslíte. Zda chcete den co den sledovat reality show, zda jí sledujete a plánujete sledovat,  co si o tom všem myslíte. A také co říkáte na to, že se i Česká televize chystá vrhnout do stejných vod. Byť se domnívám, že jednu obzvláště vypečenou reality-show právě Česká Televize již dost dlouho vysílá. Mám na mysli přenosy z Poslanecké sněmovny či Senátu. Hezké úterý

Metroblog najdete na Internetu na adrese metroblog.pooh.cz – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz, nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to  webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.
Poslední změna : 16.8.2005 09:43, Vytvořen : 16.8.2005 09:43, Vydán : 17.8.2005, 6675x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích