Pravidelný občasník originálního humoru

Americká vláda smí odposlouchávat internetovou telefonii

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 14.6.2006


Federální odvolací soud umožnil americké vládě monitorovat VoIP volání stejným způsobem jako to může dělat u běžného telefonního provozu - CALEA (Communications Assistance for Law Enforcement Act) platí i v kyberprostoru. Zajímavé rozhodnutí s ještě zajímavějšími možnými důsledky. Zejména proto, že veřejná telefonní síť prakticky odposlouchávání umožňuje ve své samotné podstatě - navíc byla po dlouhá léta budována, aby právě tyto aktivity umožňovala. Internet je přesným opakem. A pokud nedojde k významným technologickým změnám, bude toto soudní rozhodnutí pro srandu králíkům.

Jenže, má to dalších několik ale. Případná změna technologií bude znamenat problém nejenom pro ochranu soukromí, ale pro bezpečnost Internetu jako takovou (zejména s ohledem na šikovnost hackerů, kterým se dříve nebo později podaří dostat právě k odposlouchávacím zařízením). A americká vláda potom bude schopná odposlouchávat cokoliv, ne jenom VoIP komunikace (pokud to dotáhneme až do absurdna). A raději ani nepřemýšlet o tom, že budeme nepochybně odposloucháváni všichni ať už jsme či nejsme američani (kterých se má tahle věc především týkat).

Vládní představitelé pochopitelně rozhodnutí soudu nadšeně vítají a používají obvyklá zaklínadla o terorismu a jiných hrozbách. A aby toho nebylo málo, chtějí aby americké internetové společnosti uchovávaly dva roky údaje o tom kdo kam kde surfoval po webu. rofl|
Poslední změna : 14.6.2006 09:40, Vytvořen : 14.6.2006 09:40, Vydán : 14.6.2006, 5005x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích