Pravidelný občasník originálního humoru

Michael Kojdl z Brna a Header.cz aneb parazit

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.12.2007


Včera jsem s překvapením objevil existenci Header.cz, typického případu parazita, který vykrádá masově cizí obsah, na konec cizího obsahu dá vlastní reklamu, změní všechny odkazy v cizím obsahu na vlastní (viz např. <a href="http://pixy.cz.header.cz/apps/stupnice/">Stupnice a akordy</a>) a pak to všechno vystavuje na vlastní doméně a předhazuje Google (screenshot) aby získal příslušný rating.

Michael Kojdl a Header.cz je parazitická služba a po zjištění, že zasahuje do mého obsahu, na který se vztahuje ochrana autorským zákonem, jsem se rozhodl řešit porušování autorského zákona právně.

Martin Malý dalšího typického hajzlíka zneužívajícího Internet zdokumentoval dostatečně. Jediné co je k tomu asi vhodné dodat je, že Header.cz mohutně inzeruje EO Centrum - ti co netuší, mohou pokračovat do článku Nečetli dobře smluvní ujednání, EO Centrum toho (očekávatelně) využívá.  A také to, že po včerejším Martinově upozornění došlo k doplnění IP adresy do zdejšího blacklistu. A zde je důkaz.

Jak dgx správně upozorňuje v ohlase, je zde ještě jedna problematická rovina. Header.cz totiž přepíše všechny odkazy na svoje, včetně odkazů na přihlašovací formuláře. Nic tedy, teoreticky, nebrání aby sbíral jména a hesla těch, kdo si nevšimnou, že vlastně nejsou (například) na Centrum.cz 

Dodatek 20:00 - Header.cz byl zrušen (vrací 404), parazitické stránky taktéž (vrací Internal server error). Od Michaela Kojdla stále nedorazila žádná odpověď.

Co dalšího dodat :

 

Štítky : Michael Kojdl, EO Centrum, Podvodná jednání, Lidská naivita, Autorské právo|
Poslední změna : 19.12.2007 08:53, Vytvořen : 18.12.2007 09:12, Vydán : 18.12.2007, 18302x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích