Pravidelný občasník originálního humoru

Praha, stará, opravdová, turistická - Lenonova zeď

Autor chlívek (FOTO) - vydáno 12.1.2008


Malá Strana, Lennonova zeďPraha nabízí mnoho zvláštních míst. Jedno z nich jsem viděl po hodně dlouhé době, dokonce se musím přiznat, že jsem s překvapením shledal, co tam vlastně teď je. Přitom jsem nedaleko tohoto místa šel v průběhu roku mnohokrát, ať už ze strany Kampy, nebo ze strany blíže MŠMT.

Zeď Johnna Lenona se hodně změnila od dob, kdy jsem ji vlastně viděl naposled. Což byl ještě nejspíš socialismus a tehdy to místo mělo zvláštní nádech. A zvláštní historii místa, které je režimem potlačováno. V roce 1980 se totiž tato, doposud zcela obyčejná, zeď stala místem výroků a graffiti inspirovanými Johnem Lennonem. Později, v roce 1988, se na zdi začalo objevovat i leccos, "protirežimního". Což pochopitelně vedlo k věčnému souboji mezi natěrači-likvidátory a těmi, kdo na zeď stále dávali něco nového.

Bylo by docela zajímavé mít nějaký historický snímek pro porovnání. Na Internetu se mi nicméně nepodařilo nic takového najít (nejblíže asi zde). A současných českých fotografií či textů také moc nenajdete. Tedy pokud nebudete hledat cizojazyčné texty. Lenonova zeď je jedním z turistických cílů. A má i své vlastní heslo ve Wikipedii, paradoxně opět nikoliv české. A dokonce vlastní knihu, českou.

 

Štítky : Foto, Praha, John Lennon|
Poslední změna : 12.1.2008 20:23, Vytvořen : 12.1.2008 18:09, Vydán : 12.1.2008, 24228x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích