Pravidelný občasník originálního humoru

Radovan Kaluža jako spammer aneb o podnikateli co přestal podnikat

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 18.3.2008


Je to zvláštní boj, probíhá velmi tiše a skrytě. Jeho oběti jsou internetoví uživatelé, kteří se domnívají, že v diskusních fórech Lupa.cz najdou nějaké příspěvky, místo toho se na ně sype spam propagující tu Banán.cz, tu RadovanKaluza.cz, tu Radovana Kalužu samotného. Od několika řádkové inzerce na podnikání Radovana Kaluži (hostingové služby Banán.cz, často používané i dalšími spammery) až po několik obrazovek odkazů na web (příklad) RadovanKaluza.cz. Je to tak Radovan Kaluža jako spammer by měl být další oddíl na jeho podivném blogu.

Osobně se domnívám, že by měl nahradit hned první oddíl, Radovan jako podnikatel je totiž dost nemožné. Člověk, který se celý den i noc zabývá ručním vkládáním desítek reklam a spamů na diskusní fóra Lupy.cz nemůže mít žádný čas na podnikání. A těžko ho může mít pár let, protože "banánový spam" se stal fenoménem na českém Internetu dostatečně. A vyskytuje se na stovkách míst, všude kde to jenom je možné a všude kde to stojí za vložení. Včetně epizody pokusů i zde na POOH.CZ (od té doby jsou Radovanem Spammerem Kalužou používaná slova black listována).

Lupa denně maže desítky těchto spamů a Spammer Radovan Kaluža se už vpodstatě ani neobtěžuje jakkoliv své jednání maskovat, včetně toho, že pro registraci různých identit používal svůj vlastní e-mail. Celé mi to nakonec připomnělo, že závislost na Internetu bude možná brzy oficielní duševní chorobou (Push To Classify Internet Addiction As a Mental Disorder). A také k tomu, že "důvod: spam" má díky němu šanci aspirovat na jedno z nejčastějších sousloví v Google.

Radovana Kaluži jsem se mimochodem ptal, proč něco takového dělá. A jestli mu vlastně zbývá nějaký čas na podnikání a soukromí. Místo odpovědi na otázku  jsem dostal zpět toto:

rád vám poskytnu libovolný rozhovor, ale s tím že bude uveřejněn na
pooh.cz s odkazem na banan.cz v článku :-)

 

Štítky : Radovan Kaluža, Banán.cz, Banan.cz, Spam, Psycho|
Poslední změna : 18.3.2008 11:29, Vytvořen : 18.3.2008 09:36, Vydán : 18.3.2008, 13843x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích