Pravidelný občasník originálního humoru

Televize mají dělat televizi. Spuštění TN.CZ dopadlo dle očekávání. TN.CZ nestíhá

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 5.5.2008


TN.CZ neumí českyDle očekávání dopadlo spuštění www.tn.cz - pokud se po minutách čekání dočkáte alespoň základní stránky, tak budete patřit mezi ty šťastnější. O obrázcích si můžete nechat jenom zdát, ty už přetížený webový server prostě včas nedodá. A tím to také končí, zkoumat něco co nefunguje je opravdu těžké. Na první pohled to ovšem vypadá na mírně pozměněný www.nova.cz.

S jakým vysvětlením teď asi PR oddělení příjde? Nenapadli oni TN.CZ hned při spuštění hackeři najatí konkurenčními televizemi či konkurenčním portálem? Pravda  bude asi někde jinde. Televize mají dělat televize a internet přenechat těm co tomu opravdu rozumí. Pokud se ale rozhodnou pouštět do internetových aktivit, je potřeba se postarat o dostatečnou kapacitu webových i dalších serverů. Je smutné, když se NOVA nedokázala poučit z podobně zpackaných spuštění jiných služeb.

Připočtěte nefunkční vyhledávání (vrací prázdný dokument) či podivnou češtinu, kterou čas od času dostanete. Lahůdkou je i RSS, které používá opravdu originální XML namespace (xmlns:tagnovinycz=http://noviny.cz/) a také odkazuje na Noviny.cz (Internet Info by mohlo mít radost, protože TN.CZ tak všechny RSS uživatele odvede na Lupa.cz).

TN.CZ aneb trochu nadměrné pane generální

Inu, chce to hodně trpělivých pokusů, ono se toho pak dost uloží do cache. A těch něco pár požadavků co jsou "live" přesto potřebuje víc jak minutu, aby se vůbec něco stalo. Ale 1.23MB velká domovská stránka. To taky někdo nepoužil hlavu.

A to hlavní? Tedy video? Seká se, jak jinak - něco opět nestíhá ho dodávat, takže v průběhu minutového spotu si užijete 3-5 zastavení na několik sekund. Hodnotu, zpravodajskou, můžete posoudit v "hlavní zprávě dne" (rotvajler pokousal chlapce), kde je vidět jak funguje "univerzální redaktor" - natočí vrtulník, vnitřek vrtulníku, jedoucí sanitku a celé to sestříhá bez jakýchkoliv přechodů. Hodnotu to má pochopitelně nulovou, ale čárku si je možné udělat. Úkol splněn. Skutečnost, že za zprávu dne TN.CZ považuje pokousání psem je sama o sobě dostatečně ukázková.

Dodatek 7.5 - názor Milana Šmída mi přijde opravdu výstižný :

Zatím jediným důvodem, proč bych v budoucnu navštěvoval tn.cz, by mohly být kvalitně sestříhané devadesátisekundové obrazové zprávy, jejichž přidaná hodnota vysoce převyšuje nudné sledování asexuálních nahotinek. Ovšem to by to devadesátisekundové video muselo naskakovat v poněkud svižnějším tempu.

Další názory :

 

Štítky : Nova, TN.CZ, Šlendrián|
Poslední změna : 7.5.2008 09:32, Vytvořen : 5.5.2008 19:49, Vydán : 5.5.2008, 19021x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích