Pravidelný občasník originálního humoru

Exklusivně: . HN: FBI vypnula web českých neonacistů. Vážně?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 28.5.2008


Blood and Honour že je vypnutí? Ale kdežeFBI vypnula web českých neonacistů píší Hospodářské noviny a po nich to papouškují další média. Jenže jako obvykle má ten článek dost podstatnou vadu, jako většina internetových článků. Není v něm žádný konkrétní odkaz. A pokud použijete hlavu, www.bloodandhonour.com najdete perfektně funkční. A ano, je to Blood & Honour o kterém teoreticky píší HN a dokonce na tom webu autoři sami upozorňují že jsou to rasistické stránky.

Pravda, asi zde bude nějaký zásadní rozdíl, že FBI vypla nějaké "český" web, zatímco ten hlavní, nejdůležitější je právě ten co jede. A taky ten, který FBI nevypnula. Obvyklá chyba médií, které nedokáží uvést správně webovou adresu. Tedy spíše jí raději neuvádí vůbec. A v tomto konkrétním případě se to ukazuje jako fatální.

Stejně jako je fatální otázka toho, jak je možné, že (by) FBI vypnula "české" stránky, zatímco ty nejhlavnější nechává v pohodě běžet. Divné. Doporučuji článek JXD, ve kterém je něco o českýchj BAH.

Jenže, ono je to uplně jinak. Blood and Honour Bohemia má vlastní  adresu, www.bohemia.bloodandhonour.net . A jak je možné vidět z obrázku vpravo, tak aktuálně i tyhle stránky stále jedou. A přesně jak píše zmíněný článek HN, "nejsou příliš aktivní". Tedy lépe řečeno, poslední záznam je tam starý prakticky dva roky.

Blood and Honour Bohemia FBI není vypnutá a česká média píší nesmyslyA od data spuštění na tyhle stránky dorazilo přes 37 000 návštěvníků (tedy pokud TOPLIST měřítko funguje celou dobu). A ze zcela stejného místa můžete snadno zjistit, že ty stránky fungují (graf). Takže žádné vypnutí FBI se nekoná. Vycucaly si to HN z prstu?

Vyjádření autorky článku:

Dobrý den,
 
tyhle stránky včera nefungovaly. Zkoušela jsem to z různých prohlížečů. Stejně to měla i policie (UOOZ, odbor informační kriminality), od které tu informaci mám.
Dnes ráno skutečně fungují, což nechápu.

Dodatek - z této "kauzy" se stává opět další demonstrance neschopnosti české žurnalistiky. Další a další média opakují po HN nesmysl, kachnu, kterou HN vypustilo.

Štítky : HN, Neonacismus, Právo, Svoboda projevu, FBI, Exklusivně|
Poslední změna : 28.5.2008 14:01, Vytvořen : 28.5.2008 08:34, Vydán : 28.5.2008, 12481x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích