Pravidelný občasník originálního humoru

Dragon Age Origins tipy, triky a další užitečné věci

Autor chlívek (Gaming, online, ...) - vydáno 10.11.2009

Dlouho očekávané vydání Dragon Age Origins (Prameny) je tu, hra je v prodeji a EA se může těšit z velmi pozitivních ohlasů. A já se po mnoha letech vydal objevovat i něco jiného, než World of Warcraft. A musím říct, že je co objevovat. DAO je prostě opravdu povedené.


Upozornění - DAO hraju v angličtině. Jednak proto, že mi to připadá přirozenější, druhak proto, že se lépe přes Google hledají případná řešení momentů, kdy se cítím poněkud zaseklý. Takže se prosím nedivte, že následující tipy a triky obsahují poměrně dost anglických citací.

Užitečné odkazy

Dragon Age Origins Tips and Tricks skupina na Facebooku posloužila jako základ pro tento souhrn. A pokud se mi bude chtít (a čas dovolí), tak budou následovat další souhrny. Nejdřív se ale tipy, triky, odkazy a další drobnosti objeví právě v této skupině na Facebooku. Je veřejně přístupná, takže se neobávejte nutnosti zakládání účtu - pokud se ke skupině přidáte, bude to samozřejmě nejlepší :)

Užitečné tipy pro hraní

TAB klávesa se ukázala jako jedna z extrémně užitečných pomůcek. Dokud jsem tenhle malý trik nevěděl, bylo objevování předmětů k použití otázkou zběsilého zkoumání okolí myší. Tohle oceníte.

Začal jsem hrát za mága (mage) a je to zároveň jeden dobrý tip - mág může léčit, takže pokud se brzy dostanete aspoň k základnímu léčeni, budete mít vše jednodušší. A o chvíli později, získáte-li do party Wynne a Morrigan, budete nadšení z kombinace 3 mágů a válečníka (Allistair) nebo golema (Shane) - jako tank nemají až tak moc práce, trojice mágů dokáže neuvěřitelné věci. A nesmírně užitečné je kouzlo Blizzard. Stačí ho vypustit a pak jenom koukat.


Ano, jsou tam draci. Malí, velcí a ještě větší

F5 pro rychlé uložení je k nezaplacení. Nespoléhejte se na automatické ukládání, neděje se před každým soubojem. A často se vám stane, že špatně odhadnete taktiku. A prostě hra skončí. Nezapomínejte ho používat i po každém dokončení dialogů, obchodování, nastavování vlastností. A doporučuji i pokud někam dlouho jdete. Zatím jenom jednou se mi stalo, že hra padla. Chytře jsem si posledních pár desítek minut zkoumání a chození neuložil.

Ovládejte postavy v soubojích, jejich inteligence je sice pronikavá a jazyk velmi sarkastický (Morrigan zejména), bohužel ale mají tendenci zběsile střílet na všechno co se hýbe. Jako v každé bitvě i zde platí - soustředit palbu. A nezapomínejte, aktivní postava sama od sebe nic nedělá.


Sloth Démon ... obávaný.

Utrácet peníze za rozšíření inventáře se vyplatí. U řady obchodníků se dá koupit rozšíření o deset políček. A brzy zjistíte, že 120 políček vůbec nemusí být dost. Některé úkoly a místa jsou opravdu hodně dlouhá - a obchodníky tam prostě nepotkáte.

Vracejte se pro věci z mrtvých nepřátel by sice mohlo znít absurdně, ale je to tak - hra má zvláštní vlastnost, že věci se v mrtvém nepříteli občas objeví až později.

Vracejte se pro truhly s rogue (zlodějem). V zamčených truhlách se skrývá mnoho věcí. A čím dříve bude váš zloděj schopen odemykat složité zámky, tím lépe pro vás.

The Gauntlet - Bridge a Question Puzzle

V pátrání po posvátných ostatcích dorazíte do místa, kde na vás bude čekat několik hádanek. Tu první, odpovědi duchům, najdete v knize (anglické odpovědi níže a zde), kterou se hrou dostanete.

Ealisay: A tune
Lady Vasilia: Vengeance
Disciple Havard: The mountains
Disciple Cathaire: Hunger
Brona: Dreams
Thane Shartan: Home
General Maferath: Jealousy
Archon Hessarian: Mercy

 Vzápětí na vás ale bude čekat malé puzzle. A zde je postup (levé a pravé kostky pro postavení vašich postav si očíslujte od 1 do 6, směrem od vstupu do místnosti):

Dragon Age Origins - The Gauntlet

  • Step 1: Right one, right two, left three.
  • Step 2: PC steps on first section of ghost bridge.
  • Step 3: Right two, left three, left six.
  • Step 4: PC steps on second section of ghost bridge.
  • Step 5: Right two, right four, left six.
  • Step 6: Right four, left one, left six.
  • Step 7: PC steps on third section of ghost bridge.
  • Step 8: Right four, right five, left one.
  • Step 9: Right five, left one, left five.
  • Step 10: PC crosses successfully.

Gift giving guide aneb komu patří jaké dárky

Dávat dárky společníkům je důležité nejenom pro zvyšování jejich věrnosti, ale také pro případné odemčení některých možností - můžete se díky tomu dostat ke specializacím, společník může nastoupit na vlastní úkolovou linku nebo získat vylepšení vlastností postavy. Přehled předmětů, které můžete společníkům můžete dávat, najdete na Facebooku v Gift Giving Guide.

Odemčení specializací

Specializace postav umožňují opravdu hodně vylepšit jejich schopnosti určitým směrem. Specializace je možné získávat buď od vašich společníků, od herních NPC, koupí od obchodníků nebo splněním úkolů. Přehled na Facebooku (zde) se budu snažit ještě doplňovat.

Zakoupitelné

Dalish Camp, Varathorn (Manual: Shapeshifter)
Denerim Market, Gorim after the Landsmeet (Manual: Berserker)
Denerim Market, Wonders of Thedas after the Landsmeet (Manual: Spirit Healer)
Elven Alienage, Alarith’s Store after the Landsmeet (Manual: Assassin)
Orzammar, Alimar (Manual: Bard)
Party Camp, Bodahn’s Wares (Manual: Ranger)
Party Camp, Bodahn’s Wares (Manual: Templar)

Naučitelné

templar from alistar
bard from leiliana
shapeshifter from morrigan
Duelist from Isabela in The Pearl in Denerin

Plněním úkolů

Arcane Warrior unlock in ruins in Bresilian Forest (pretty cheap)

Demon in Fade in Redcliffe Castle can teach you Blood Mage.

At the end of the Urn of Andraste quest, pour the blood into the urn and speak with the Cult leader outside. If you are a warrior and drink the dragon's blood, you will unlock the reaver sub-class.

Completing the Urn of Sacred Ashes and curing Arl Eamon will unlock the Champion specializat

 

Štítky : Hra, Dragon Age, DAO, Dragon Age Origins, MUSTREAD|
Poslední změna : 20.12.2009 14:26, Vytvořen : 10.11.2009 14:06, Vydán : 10.11.2009, 157872x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích