Pravidelný občasník originálního humoru

617 571 korun v trapu a Patrik Chan se směje. Pohádka o lidské hlouposti

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 13.1.2010

Patrik Chan mi napsal naposledy někdy vloni. V archivech od něj mám desítky mailů a ve všech mi nabízí možnost jak bez práce zbohatnout. Desítky variant s jinými jmény se na Internetu už vyskytují roky. "Nigerijští spameři" přece nemohou být úspěšní si řekne člověk s mozkem v hlavě. Jsou. A hodně.


Patrik Chan je známá postavička. Příklad jednoho z mailů v angličtině najdete níže, ale v poslední době se objevují i nové pokusy oslovit ".cz" uživatele v "češtině". Záměrně v uvozovkách, protože většinou jde o překlad toho níže uvedeného textu s pomocí Google Translate. A je vám asi jasné, jak výsledek vypadá. Prostě něco, na co by nikdo nemohl naletět. Jedině snad někdo bez mozku v hlavě. Asi ale takoví lidé žijí. Na webu Policie ČR najdete nebývale užitečný popis toho, jak se podobné podvody dělají - viz Chtěla být fiktivní dědičkou a přišla o 617.571 korun

For the attention

it is understandable that you might be a little apprehensive, because you do not know, but I have a lucrative business proposal of interest to share with you. I got your reference to my search for someone which complies with my proposed business relationship.

I am Mr. Patrick K.W Chan Executive Director & Chief Financial Officer from Hang Seng Bank Ltd. I have a obscured business recommendations for you. I you'll need to assist me in implementing a business project from Hong Kong to their country. This is the transfer of large sums of money. Everything about this transaction shall be legally done without hitch. Please try to observe utmost discretion in all matters on this issue.

Once the funds were successfully transferred into your account, we share in proportion to the agreed by both of us I prefer to have me on my private e-mail address
(mr_patrikchankw@yahoo.com.hk) and finally after that I will provide with more details? Is this operation.  Please, if you are not interested delete this email and not hunting me because I was putting my career and life of my family at stake with this undertaking. Although nothing ventured nothing gained.

Your earliest response to this letter appreciated.

Kind regards,

Mr. Patrick Chan

Jak to vlastně celé zafungovalo? Snadno, klasický podvod. "Mladá žena" dostala mailem podobnou nabídku. 22.5 milionu USD znělo lákavě, byť je měla získat podvodem (možná by jí měla ještě PČR hnát k zodpovědnosti za účast v podvodu). A tak se našemu starému známému Patriku Chanovi ozvala. A ten jí posla za Pieterem Rodolfem (prý z Nizozemí), který jí zařídil bankovní účet v Nizozemí. Pochopitelně už v téhle době začala platit - 3 900 USD za zřízení účtu. No nezaplaťte to.  Samozřejmě, účet nikdy neexistoval a přístup k němu  byl přes "internetové bankovnictví" - to samozřejmě také nikdy neexistovalo, Patrik Chan alias Pieter Rodolfo jí prostě podstrčil uměle vytvořenou aplikaci na webu.

Fiktivní účet je bezvadný trik, protože hloupá mladá žena si tam ochotně "ověřila", že jí přišlo 22.5 milionu dolarů. A Patrik Chan už pak měl asi málo práce jí přesvědčit, aby zaplatila 29 250 USD pro "osvobození od daně" (lidská hloupost je fakt nesmírná).

A pokud ještě nemáte dost, tak dokonce málem zaplatila "antiteroristický poplatek". Ten měl být 49 550 USD. Jedině potom by prý bylo možné převést peníze do jiné banky. Kupodivu to už mladá žena neudělal.

A celkem přišla o 617 571 korun.

 

Štítky : Bezpečnost, Phishing, Scam, Podvod, Sociální inženýrství, Patrik Chan, Nigeriský dopis, Nigerijský spam, MUSTREAD|
Poslední změna : 15.1.2010 09:32, Vytvořen : 13.1.2010 11:54, Vydán : 13.1.2010, 16635x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související články