Pravidelný občasník originálního humoru

Masivní zakládání podvodných skupin, porušování autorských práv, takový je "banánový" Facebook

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 15.1.2010

Je alarmující, že se může najít 400 tisíc čechů, kteří naletí Radovanu Kalužovi, umožní mu manipulovat s nimi a dostat se eventuelně k jejich osobním údajům a k jejich přátelům. Lidská blbost dosahuje na Facebooku enormní velikosti.


Masivní zakládání podvodných skupin, porušování autorských práv, taková je "banánový" Facebook

Je alarmující, že se může najít 400 tisíc čechů, kteří naletí Radovanu Kalužovi, umožní mu manipulovat s nimi a dostat se eventuelně k jejich osobním údajům a k jejich přátelům. Lidská blbost dosahuje na Facebooku enormní velikosti.

Posledních několik týdnů se na Facebooku objevují skupiny zakládané všechny podle jednotného klíče. A také mají jednotný obsah. Všechny slibují uživatelům nesmysly - zdarma hudbu na Facebooku, SIMS3 zdarma na Facebooku, zdarma SMS, zdarma telefonování. Některé z nich se vezou na vlně "velkého bratra" a "stalker catcher". Schéma je přitom jednoduché. A můžete ho vidět i z následujícího textu, který je společný pro prakticky všechny skupiny a stránky. Následující příklad je ze Zahraj si The sims 3 přímo na Facebooku, což je mimo jiné i příklad porušování autorských práv Electronics Arts. A jediné čím se jednotlivé příklady v praxi liší, jsou ony dvě podtžené části.

DŮLEŽITÉ: pro aktivování hry musíš přesně dodržet tento postup:

1) Staň se fanouškem.

2) Klikni vlevo, pod obrázkem na "navrhnout přátelům".

3) Pozvěte všechny přátelé
pokud jich máte spoustu a nechce se vám klikat, zadej tento kód místo webové adresy v prohlížeči a zmáčkni enter.
Budou všichni označeni a tobě stačí pouze zmáčknout tlačítko POSLAT:

javascript:elms=document.getElementById('friends').getElementsByTagName('li');for(var fid in elms){if(typeof elms[fid] === 'object'){fs.click(elms[fid]);}}

4) A klikni na "zaslat pozvánky".

- Jakmile alespoň část tvých přátel přijme pozvánky, bude ti na email, který si zadával při registraci na facebook, zaslán návod.

Ten kdo tyhle podvodné skupiny zakládá přitom vpodstatě slaví úspěch.


Jeden společný jmenovatel, ale k tomu dojdeme o chvíli později

Zahraj si The sims 3 přímo na Facebooku má 81 422 členů, kteří se nechali napálit a ukazují tak vlastní hloupost

Velký Bratr - zjistěte kdo si prohliží Tvůj profil má dokonce 392 491 fanoušků, takže je víc než jasné, že v milionech čechů na Facebooku se najdou stovky tisíc těch, kteří nejspíš nedokončili ani základní vzdělání

VYDĚLÁVÁNÍ KONEČNĚ NA FB!!!!! má členu jenom necelý 30 000, ale je to o to smutnější, protože 30 tisíc lidí, si pravděpodobně myslí, že připojením do skupiny budou vydělávat peníze.

**JAK VYDĚLAT PENÍZE**
DŮLEŽITÉ: pro vydělávání peněz musíš dodržet tento postup:

●1.) PŘIPOJ SE DO SKUPINY

●2.) POZVI VŠECHNY PŘÁTELE! Čím více přátel pozveš tím více peněz vyděláš!!!

●3.)PODLE TOHO KOLIK PŘÁTEL POZVEŠ SI VYDĚLÁŠ!

Stáhni si film, hudbu, videoklip! On-line přístup přímo z Facebooku ZDARMA! a 63 tisíc lidí, kterým je vhodné gratulovat. Naletěli, stejně jako u ostatních skupin/stránek. Vůbec jim totiž nevadí, že nikdo nikdy nezjistí, jestli vůbec nějaké pozvánky poslali. A už vůbec se nikdy nikdo nedozví, že "alespoň 1/3 přátel pozvánky přijala".

Jakmile alespoň 1/3 tvých přátel přijme pozvánky, bude ti na email, který si zadával při registraci na Facebook, zaslán odkaz, jímž službu aktivuješ.

Staňte se VIP uživateli facebooku s 95 tisíc členy je ve skutečnost Staňte se co největšími blbci - důvod je prostý. Přidáním se do jedné z milionů skupin se VIP nestanete. Oni totiž žádná VIP uživatelé neexistují. Ale "POZOR: čím více lidí pozvete, tím větší máte šanci že budete mezi prvními, kdo okusí jaké to je být VIP uživatelem facebooku !" je zjevně velké lákadlo, které dokáže zlikvidovat i poslední zdravé mozkové buňky. To když je netrkne to lákadlo, ale ani:

3) Po odeslání pozvánek všem přátelům systém zjistí, že jste aktivní uživatel facebooku.

A mohl bych pokračovat desítkami podobných skupin. Udělaných jedna jako druhá. Ale je tu něco podstatnějšího.

Hodně těchto skupin má společného jmenovatele - BANÁN, s.r.o

Radovan Kaluža, usvědčený a pokutovaný spammer, je podle všeho spojen s řadoutěchto skupin. Jednak jsou provázané skrz Favorite Pages na další skupinu/grupu přímo propagující BANÁN. Druhak se tam občas objevuje provázání přímo na Kalužu. Dneska si toho všiml i Míla Lešetický. A světe div se, propojení se z pár stránek ztratilo. A ztrácení pokračuje. Samotný Kaluža ale na své vlastní stránce favority nabízí také. A schválně, jaký seznam tam najdete? Například:

Takže zatímco Mgr. Radovan Kaluža má  jenom 213 fanoušků, podvodné stránky jich mají i stovky tisíc. A když si podvodné skupiny začnete prohlížet, zjistíte zpravidla, že je založil/spravuje někdo, kdo buď má

  • prázdný profil
  • čerstvě založený profil
  • zamčený profil (a většinou žádné přátele, ty totiž zamknout nejdou)

Kaluža samozřejmě v rámci svého egomaniactví do stránek navíc vkládá odkaz i na Bloger.cz. Což už je jenom maličkost, která vás vcelku jasně navede správným směrem.

Závěr

Závěr je jasný, stovky tisíc lidí nepoužívají mozek. Kaluža toho samozřejmě dobře využil, jeden by mu snad i zatleskal, kdyby to nebyl zrovna zákon porušující Kaluža. A kdyby ti lidé, které takhle napálil, třeba jednoho dne neměli ze svého nerozvážného a nerozumného konání problémy.

Štítky : Facebook.com, Sociální sítě, Soukromí, Ochrana soukromí, Bezpečnost, Radovan Kaluža, Facebook skupina, Facebook stránka, Podvod, MUSTREAD|
Poslední změna : 16.1.2010 10:23, Vytvořen : 15.1.2010 17:30, Vydán : 15.1.2010, 63243x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích