Pravidelný občasník originálního humoru

Přemluv bábu aneb možná by nějaká ta bába vymyslela víc než trapný plagiát

Autor chlívek (Reklama, média,marketing) - vydáno 23.4.2010


 Fakt, ale fakt, mi není jasné, jak si někdo může myslet, že poslední výkřik Mádla a Issové je z jejich vlastní hlavy a je to produkt jejich živočišného politického aktivismu. Na první pohled jasný produkt typického českého agenturismu. Tedy činnosti, která z nedostatku inspirace vykrádá zahraniční nápady. A z nedostatku invence a schopností nedokáže dosáhnout originálu ani po kotníky. 

Originál, Sarah Silverman and The Great Schlep najdete na YouTube. Trapný plagiát, Přemluv bábu, samozřejmě na YouTube najdete rovněž. A pokud si je pustíte vedle sebe, bude vám úroveň plagiátorství jasná. 

"Sarah věděla, co a pro koho dělá, skutečný záměr českého pokusu mi tak nějak uniká, homogenní skupina umaštěných pičičmundů zvaných čeští politici si nic podobného nezaslouží. Navíc české verzi chybí nadhled, švih a vtip. Se Sarah se doopravdy zasmějete, protože se nebojí pouštět na tenký led, ovšem s tím, co oběma domácím protagonistům chybí, totiž s noblesou. S Marthou a Jirkou to nějak drhne," říká správně Petr Václavek

Přemluv bábu, přemluv dědu ...

Ano, české verzi chybí nadhled, švih, vtip. Ale taky pointa a řemeslné zpracování. Na první pohled se Přemluv bábu odlišuje. A i tady je zcela jasné, jak se tohle rodilo v agenturní hlavě.

"Potřebujeme WOM," pravil agenturní dělník. 
"Hodíme to na YouTube, tam se to bude šířit samo," dodal jeho šéf. 
"A uděláme to jako amaterský video, to bude prostě bomba," podpořil ho režisér.
"A bude to mít Youtube kanál?" optal se zadavatel.
"Samozřejmě, a taky fejsbůk, ten taky," ujistil ho šéf.

A ejhle, má to YouTube, má to kanál, má to Fejsbůk. A taky se to zadavetelům nějak vymklo z ruky. Ale to už se tak u virálů stává, že se začne šířit jinak a zmutuje. V tomto případě do vlny posměchu na Facebooku.

Štítky : Reklama, Video, Marketing, Politika, Volby, Sarah Silverman, Martha Issova, Jiří Mádl, Trapnost, Virál, Facebook.com|
Poslední změna : 23.4.2010 13:42, Vytvořen : 23.4.2010 12:45, Vydán : 23.4.2010, 21229x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích