Pravidelný občasník originálního humoru

Jak smazat účet na Facebooku (How do i delete my facebook account)

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 13.5.2010

Smazat můžete, víte-li kde. Podstatné je ale i to, že nesmíte příliš věřit aktu smazání. Pokud "smažete" svůj účet, tak sice nebude vidět, ale jakékoliv přihlášení zpět v průběhu příštích dvou týdnů ho přivede zpět do viditelného stavu. A ani potom není jisté, co vlastně opravdu Facebook smazal.


English version for those arriving from search engines (just Google Translate)

Je to teď módní mazat účty na Facebooku a říkat, že po změnách je nutné mít otevřenou alternativu k Facebooku - ten je nejenom požerákem času, ale také nasávačem našeho soukromí - to více a více otevírá celému světu.  Hezky je to vidět v Facebook je stále otevřenější. Ovšem jenom v tom jak likviduje soukromí uživatelů.

Takže, to nejpodstatnější - jak se Facebooku můžete zbavit?

http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account je ta správná adresa, kterou samozřejmě za normálních okolností budete mít velký problém najít.

Delete My Account

If you do not think you will use Facebook again and would like your account deleted, we can take care of this for you. Keep in mind that you will not be able to reactivate your account or retrieve any of the content or information you have added. If you would like your account deleted, then click "Submit."

Podstatné je i to, že nesmíte příliš věřit smazání a číst dobře varování. Pokud "smažete" svůj účet, tak sice nebude vidět, ale jakékoliv přihlášení zpět v průběhu příštích dvou týdnů ho přivede zpět do viditelného stavu (přijde vám e-mail, který vás bude o tomto informmovat). A jakkoliv se stopy vašeho Facebook účtu přestanou zpravidla objevovat ve výsledcích hledání (Google zejména), tak jich mnoho nepochybně zůstane po Internetu.

Facebook Delete Account / Facebook Smazání účtu

14 dní od "smazání" vašeho účtu se nepřihlašujte na Facebook - ale ani nepoužívejte Like/Share buttonky, stejně tak jako nesmíte použít nic, co používá Facebook Connect (nebo novější podobu)

Deaktivace účtu

Dočasné ukrytí vaší existence na Facebooku bez "smazání" se jmenuje deaktivace účtu - najdete ho v Account Settings jako "Deactivate account". Připravte se na srdceryvné historky o tom, jak to vašim přátelům bude líto. Pokud otravný proces s dotazníkem dokončíte, účet sice bude existovat, ale na Facebooku nebude vidět.

Facebook - Deaktivace účtu - Account Deactivation
Deaktivace účtu - nenechte se mást "Zrušit účet"

Jak je to ale s tím smazáním?

Smazání účtu na Facebooku nikdy nebude až tak docela smazáním - Facebook si například podle některých informací ponechá vaše fotografie - minimálně někde v nějaké "cache" farmě. Pokud jste kdy propojili Facebook s nějakým webem (dřívejší Facebook Connect), tak nedojde k smazání tohoto propojení, ani údajů na těchto dalších webech. Problém může být i ve věcech, které "z vaší zdi" nasdíleli dál vaši přátelé.

Statement of Rights and Responsibilities
When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others).

Pokud jste tedy hodně paranoidní, zkuste před samotným aktem smazání účtů smazat hlavně jeho obsah - tj. vyprázdnit všechny informace o vás:

 • smazat všechny fotografie/fotoalba,
 • promazat zeď,
 • smazat poznámky
 • smazat odkazy
 • smazat videa
 • zrušit všechna přátelství
 • smazat veškerou přijatou a odeslanou poštu
 • zrušit veškeré aplikace navázané na profil
 • zrušit vazby na Facebook Connect weby
 • promáznout notifikace
 • odejít ze všech skupin (nezapomenout předat administrátora)
 • zrušit členství v stránkých/pages (nezapomenout předat administrátora)

Adresa kam psát Facebooku

Mimo klasické support@facebook.com je zde jedna konkrétní adresa týkající se soukromí - privacy@facebook.com. Ale moc si od psaní Facebooku neslibujte. Na maily neodpovídá, byť privacy@ adresa může být vyřizovaná zodpovědněji.

Štítky : Facebook.com, Internet, Webdesign, Soukromí, Ochrana soukromí, Socíální síť, Smazání účtu, Deaktivace účtu, Účet, MUSTREAD
Poslední změna : 18.5.2010 19:59, Vytvořen : 13.5.2010 07:44, Vydán : 13.5.2010, 25756x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích