Pravidelný občasník originálního humoru

Hardware bez software JE uznatelný daňový náklad

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 24.5.2010

Hardware bez softwaru není uznatelný daňový náklad tvrdí Ministerstvo financí v tiskové zprávě. Ta je ve skutečností kopií FUD tiskové zprávy neexistující BSA (zde). Nesmysly navíc opakují média, aniž by je vůbec zajímalo něco o novinářské práci - texty prostě tupě kopírují


Neexistující BSA se podařil úlet roku, ke kterému se bohužel připojili státní úřednící a slouží jako hlásná trouba zájmů lobbingové skupiny s pochybným základem a ještě pochybnější minulostí (Hezký teplý lidský bonz aneb boj proti pirátství naruby a něco o "BSA CS v likvidaci").

Hardware bez softwaru není uznatelný daňový náklad tvrdí Ministerstvo financí v tiskové zprávě. Ta je ve skutečností kopií FUD tiskové zprávy neexistující BSA (zde). Nesmysly navíc opakují média, aniž by je vůbec zajímalo něco o novinářské práci - texty prostě tupě kopírují (BSA: Máte nelegální software? Pak pozor na daňový únik | DigiWeb.iHNed.cz).

Dovolím si upozornit, že HARDWARE BEZ SOFTWARU JE UZNATELNÝ DAŇOVÝ NÁKLAD.

Ministerstvo financí by bylo dobré upozornit, že není vhodné, aby bylo nástrojem lobbingu a zastrašování BSA. Osobně jsem panu Ivanu Fuksovi (podepsanému pod tiskovou zprávou) napsal následující :

Dobrý den, 

V http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/tiskove_zpravy_55412.html jste pravděpodobně omylem přetiskli tiskovou zprávu neexistující organizace BSA. Organizace šířící bludy a snažící se zastrašovat. Organizace, která je známá tím, že se soudní zodpovědnosti vyhnula vstupem do likvidace – a od té doby je organizací neexistující.  Viz http://www.digisys.cz/bsa.htm

 Dovolím si Vás upozornit, že hardware „bez software“ v pojetí BSA je Hardware bez zakoupeného operačního systému společnosti Microsoft  a MFČR se jednoznačně a hloupě stalo nástrojem lobbingu a nátlaku. Hardware bez software samozřejmě je a bude uznatelným daňovým nákladem – už jenom pro skutečnost, že na hardware je možné instalovat desítky open source operačních systémů. Stejně tak jako používat tisíce dalších open source dostupných programů.
 
 Ve zprávě zároveň operujete s částkami, které nemají žádné opodstatnění a byly uměle vytvořeny. Dokazujete to dostatečně i nedávná zpráva pro americký Kongres, kde bylo jasně řešeno, že odhady ztrát z pirátství nemají žádný reálný základ. Viz například http://www.theregister.co.uk/2010/04/15/gao_spanks_piracy_exaggerators/
 
 "Three widely cited U.S. government estimates of economic losses resulting from counterfeiting cannot be substantiated due to the absence of underlying studies."

 Je alarmující, že se Ministerstvo financí stalo nástrojem lobbingu několika společností, které se navíc případné právní i společenské zodpovědnosti vyhýbají skrýváním za neexistující „protipirátskou“ organizaci.
 
 Očekávám, že MFČR takto jednostranné a zavádějící informace uvede na pravou míru.  A také přijme opatření, aby se již nemohlo stát nástrojem lobbingu.
S pozdravem
Daniel Dočekal

Upozornění 26. 5. 2010  - původní tisková zpráva MFČR doznala tiché a nezdokumentované změny. Původní Hardware bez softwaru není uznatelný daňový náklad se změnilo na "Hardware bez legálně nabytého softwaru není uznatelný daňový náklad". 

MFČR má zvláštní představy o tom, jak se postavit k zodpovědnosti za lobbing pro BSA. Mění vydané texty, aniž by o tom informovalo.

Zde je screenshot původní podoby z Google Cache.

Štítky : Právo, Daně, Ministerstvo financí, BSA, FUD, Software, Autorské právo, Pirátství, MUSTREAD|
Poslední změna : 28.5.2010 10:27, Vytvořen : 24.5.2010 18:32, Vydán : 24.5.2010, 20113x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích