Pravidelný občasník originálního humoru

Oracle žaluje Google a chce zničit Android platformu

Autor chlívek (G1 Android) - vydáno 13.8.2010

Tohle začíná být velmi zábavné - Oracle si počkalo do okamžiku, kdy se Android stal enormně populárním a rozšířeným. A pustilo se do boje za jeho zničení. Zlé jazyky navíc jemně upozorňují na žalobu, kterou proti Oracle vede americké Ministerstvo spravedlnosti. A jiní se oprávněně ptají, jak si to Oracle představuje s GPL licencí Javy.


Oracle žaluje Google a viní jej z porušování práv k duševnímu vlastnictví týkajícího se Javy. Oracle minulý rok pohltilo Sun Microsystems a tím i Javu - podle Oracle Android soupeří s Javou jako "softwarová platforma operačního systému pro mobilní telefony a ostatní mobilní zařízení". Android použil Javu pro vytvoření frameworku, ve kterém běží Android aplikace - a právě tím (a Android SDK) by měl Google porušovat práva k duševnímu vlastnictí. V rámci žaloby nechybí ani obvinění z toho, že Google o patentech věděl, poté před několika lety najal několik Sun Java lidí.

Oracle Google Complaint

Vedle porušování práv k duševnímu vlastnictví je Google viněn i z porušování autorských práv - Oracle je přesvědčeno, že Google Javu použil bez licence. Oracle nezapomnělo ani na to, že Android je (z velké většiny) Open Source a proto Google viní rověž z "vyvolání, způsobení a význameného příspění k podvodnému jednání jiných".

Oracle se vedle finanční kompenzace dožaduje aby "všechny kopie děl souvisejicích s Javou byly zabaveny, zničeny nebo jinak odstraněny".

Štítky : Google.com, Google Android, Android, Oracle, Java, Sun Microsystems, Právo, Patent, Žaloba, Autorské právo|
Poslední změna : 13.8.2010 08:46, Vytvořen : 13.8.2010 08:26, Vydán : 13.8.2010, 15829x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích