Pravidelný občasník originálního humoru

Naše Adresa už nebude ani Naše ani Vaše, přichází pohřeb za 200 milionů korun

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 28.8.2010

Sledujte, takřka v přímém přenosu, pohřeb jednoho megalomanského projektu, který už na samém začátku byl odsouzen k zániku. Čeští milionáři naštěstí mohou pustit z kapsy stovky milionů dluhů. Tedy pokud to celé není trochu jinak


Skupina PPF prodala svůj regionální mediální projekt Richardu Benýškovi je zábavné čtení, třeba už i citátem Evžena Harta, předsedy představenta PPF Media.

Tým PPF Media se s obrovskou energií pustil do budování regionální sítě webů a novin, do projektu, jenž se stal v České republice unikátním a hojně napodobovaným. Za toto úsilí patří poděkování špičkovým profesionálům v oblasti médií, které kolem projektu Naše adresa shromáždil Roman Gallo.“

Ve skutečnosti měl spíš říct něco o meGALLOmanském projektu, který od samého počátku neměl žádnou šanci na úspěch. "Hyperlokální žurnalistika" patří mezi mýty a do internetové bubliny. Nepodařilo se jí uspět ani v USA, kde "hyperlokálnost" funguje prakticky na rovnici "lokální = velikost ČR". 

Je o ní ve minimální zájem mezi "čtenáři". A ještě menší zájem mezi těmi, kdo by měli takovýto projekt uživit. Nemá totiž obchodní model jiný, než reklamu. A ano Roman Gallo, muž který před pár lety Internetu nevěřil. Člověk. co před pár lety, v MAFŘE, tvrdíl, že "noviny nemají na Internetu budoucnost". A www.naseadresa.cz měla tohle napsané v rodném listě od samého počátku.

Naše Adresa už nebude ani Naše ani Vaše, přichází pohřeb

Ještě zábavněji ale vypadá další citace - „Povinností každého investora je zhodnocovat vložené prostředky," - to říká také Evžen Hart. Nejde mi to dohromady s informací, "Skupina PPF uzavřela dohodu s investorem, Richardem Benýškem" - Richard Benýšek? Bingo. Zkrachovalé Přerovské strojírny. Bingo.

Nemůže to být jiný Richard Benýšek, už proto, že je zde jasná vazba na Petra Kellnera. A obrovské dluhy. To je další věc, kterou Přerovské strojírny teď mají společnou s PPF Media. A jedno je dost očekávatelné - Richard Benýšek za PPF Media nezaplatí nic, nebo jenom symbolickou částku. Richard Benýšek je hrobník fírem (bez urážky, jak později uvidíte, je opravdu dobrý).

A asi také jediná cesta jak z megalomanského projektu vycouvat a "něco" udělat s odhadovaným dvěma sty miliony v něm utopenými. Utopenými na rozjezd ve čtyřech pilotních okresech. Sakra, tohle nelze nazvat jinak, než jako totální fiasko.

OIN.CZ, ano, takhle vypadá jejich web
www.oin.cz aneb takhle vypadá web "skupiny OIN"

Sledovat žurnalisty píšící o žurnalistice je poučné. Povrchnost článků bije do očí, jediný kdo se trochu snaží to celé rozkrýt je iHNed.cz, ostatní pouze kopírují dodané informace.

Kdo z ních se například namáhal podívat na pozadí kauzy jménem Krátký film Praha? Aktuálně.cz je tak hloupé, pardon, že kopíruje "Benýšek je většinovým vlastníkem skupiny OIN, do které patří například KRÁTKÝ FILM PRAHA. ", sloužící jako vcelku jasné vylepšení mediálního obrazu. Jenže? OIN? Aha, tenhle OIN. Ale mrkněte dál:

KUPTE SI BROUČKA
Krátký film a jeden pozoruhodný příběh divokého kapitalismu v Čechách

Krátký film před dvěma lety koupila olomoucká firma podnikatele Richarda Benýška, která do té doby působila kromě role specialisty v oboru zámečnictví především jako likvidátor.

Ano, Richard Benýšek je hrobník. A je to zkušený hrobník. A nemá to jednoduché.

Shrňme to

Žádná "skupina OIN" zde nehraje roli, PPF Média se za nejasných podmínek převedla na zkušeného likvidátora, který má bohatou historii těchto aktivit a velmi dobře ví co dělá. Kavárny, školící středisko, nepoužitelný a nespolehlivý publikační systém, mizerný web, nezajimavý obsah a minimálně 200 milionů korun - to všechno bude spláchnnuto.  A hlavně dobře spláchnuto, aby "škody" byly ve skutečnosti zcela minimální. Takhle se podniká.

Štítky : Internet, Naseadresa.cz, Roman Gallo, Richard Benýšek, PPF Média, PPF, Investice, Žurnalistika, Lokální žurnalistika, Hyperlokální žurnalistika, OIN, Likvidace, Petr Kellner, MUSTREAD|
Poslední změna : 30.8.2010 07:54, Vytvořen : 28.8.2010 10:23, Vydán : 28.8.2010, 21879x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích