Pravidelný občasník originálního humoru

Goo.gl, zkracovač URL od Google, získal webovou podobu

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 1.10.2010

Nepříjemná zpráva pro Bit.ly, zajímavá pro všechny, kdo mají v oblibě Google služby a chtějí mít co nejvíce věcí na jednom místě. Snadno použitelné, rychlé a spolehlivé. A co navíc, umí generovat QR kódy.


V prosinci loňského roku zprovoznil Google vlastní zkracovač URL/URI v podobě goo.gl služby zabudované do Google Toolbar a Feedburner služeb. Od té doby se goo.gl objevil i dalších Google službách. A čerstvě (Google URL Shortener Gets a Website) je dostupný i pro přímé využítí - stačí skočit na goo.gl, přihlásit se a začít zkracovat. 

Goo.gl, zkracovač URL od Google, získal webovou podobu
Čerstvě spuštěný goo.gl zkracovač

We don’t intend to overload goo.gl with features, but we do want it to be the stablest, most secure, and fastest URL shortener on the web.

Goo.gl zkracovač toho nenabízí tolik jako známější zkracovače (kde bit.ly nabízí například vynikající statistiky), ale Google slibuje bezpečí (ochrana proti malware, phishingu a spamu), rychlost (Another reason to avoid URL shorteners: they're slow) a stabilitu. A co se statistik týče, goo.gl je nyní nabízí taky (a jsou veřejné). V klasicky spartánské podobě jako ostatní Google služby (zatímco doposud velmi oblíbené bit.ly se stává stále přeplácanějším).

Statistiky v nové goo.gl zkracovači
Statistika goo.gl, nechybí ani QR kód pro mobilní uživatele, milé

Co v goo.gl zkracovači nenajdete? Například veřejné API, možnost personalizovat zkrácené adresy a provozovat zkracovač na vlastní doméně. A jeden hezký tip na závěr:

As Google’s Matt Cutts’ just tweeted out, if you simply add “.qr” to the end of any goo.gl URL, it will create a QR code. Scanning this with any QR code reader will take you to the URL.

Štítky : Webdesign, Internet, Goo.gl, Bit.ly, Zkracovač, Zkracovač URI, URI, URL, Google.com
Poslední změna : 1.10.2010 09:07, Vytvořen : 1.10.2010 07:55, Vydán : 1.10.2010, 20566x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích