Pravidelný občasník originálního humoru

WikiLeaks nezmiňovat a na dokumenty neodkazovat, ohrožujete svou kariéru!

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 5.12.2010

Vítejte do světa svobodného internetu, svobodného přístupu k informacím a svobody vyjadřování. Nebo to bylo jinak? Vítejte do světa, kde jste sledování na každém kroku a to co uděláte teď, se může obrátit proti vám za dvě desítky let?


Pokud WikiLeaks přestalo fungovat na určité doméně, zkuste jinou nebo některé ze zrcadel. SaveWikiLeaks.net nabízí přehled funkčních míst.

Pokud byste náhodou uvažovali o kariéře ve vládních službách USA, tak rozhodně neodkazujte na žádné texty z WikiLeaks ani o WikiLeaks nepište na Faceboooku či Twitteru. Cokoliv takového ohrožuje vaše kariérní možnosti. Tedy, pokud jste studenti v USA. A máte možnost narazit na exemplární pitomce, kteří dokáží psát takové maily jako je ten uvedený níže (zdroj: State Dept. warning prospective recruits to steer clear of Wikileaks).

From: “Office of Career Services” <sipa_ocs@columbia.edu>Date: November 30, 2010 15:26:53 ESTTo:

Hi students,

We received a call today from a SIPA alumnus who is working at the State Department.  He asked us to pass along the following information to anyone who will be applying for jobs in the federal government, since all would require a background investigation and in some instances a security clearance.

The documents released during the past few months through Wikileaks are still considered classified documents. He recommends that you DO NOT post links to these documents nor make comments on social media sites such as Facebook or through Twitter. Engaging in these activities would call into question your ability to deal with confidential information, which is part of most positions with the federal government.

Regards,
Office of Career Services

Dění okolo WikiLeaks.org můžete sledovat i na JustIT.cz s pomocí WikiLeaks.org štítku.

Jde o čin nějakého hyperaktivního pitomce, kterých se v každé kultuře a zemi najde nespočet? Nebo jenom praktickou ukázku toho, že konspirační teorie o masovém sledování všeho co děláme jsou poněkud pravdivé. A že je to právě Internet, který v rámci těchto sledovacích aktivit hraje nebývalou roli (co třeba to, že Facebook je nástrojem tajných služeb? )

Na druhou stranu, cesta k odstranění WikiLeaks samozřejmě vede přes vybudování strachu z postihu při čtení čehokoliv co tam najdete. Tomu odpovídá i další případ citovaný v Government agency warns employees that looking at Wikileaks could be a criminal offense - americká Správa sociálního zabezpečení varovala zaměstnance, že brouzdání po WikiLeaks by mohl být "trestný čin".

Earlier this year a large amount of United States government classified information was illegally released to the public website WIKILEAKS. The documents on WIKILEAKS could place military personnel and United States supporters in Iraq and Afghanistan at an increased risk of harm.

Despite these documents being publicly accessible over the internet, the documents remain classified and SSA employees should not access, download, or transmit them. Individuals may be subject to applicable federal criminal statutes for unlawful access to or transmission of classified information.

SSA ani SIPA se nezmiňují, zda je ilegální a špatné si koupit (třeba) New York Times a tam si něco z WikiLeaks přečíst. Případně zda je zakázáno a nevhodné na Facebooku odkázat na CNN či jakékoliv jiné médium.

Proč jenom tohle všechno připomíná hluboký socialismus, zákaz poslouchat Svobodnou Evropu. Zákaz mluvit o tom jaká byla vlastně role opěvovaných "sovětských vojsk" v "osvobození"? Politické "škraloupy" znemožňující přijetí na školy či zaměstnání, posudky pouličních výborů Komunistické strany.

Štítky : Svoboda projevu, WikiLeaks.org, Cenzura, FUD, USA, Informace, Internet, Konspirace, Soukromí, Právo
Poslední změna : 5.12.2010 09:47, Vytvořen : 5.12.2010 09:44, Vydán : 5.12.2010, 14328x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích