Pravidelný občasník originálního humoru

Julian Assange a WikiLeaks neudělali nic nelegálního. Tedy až na ten "sex bez kondomu"

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 7.12.2010


Ať chcete nebo nechcete, Assange a WikiLeaks zjevně neudělali nic nelegálního. Byť by řada politiků (a dalších potentátů) strašně chtěla, aby zveřejnění "utajovaných" dokumentů nelegální bylo. V rámci platného US práva to prostě nelegální není. Nejenom z pohledu Prvního dodatku, ale i z pohledu řady historických sporů, které se podobného konání týkaly.

Arrest Warrant for "Sex Crimes" Against Wikileaks Founder Julian Assange Is for "Sex Without a Condom", NOT Non-Consensual Rape Using Force je poněkud dlouhý titulek, ale o to zajímavější čtení. Julian Assange byl zhruba před hodinou zatčen ve Velké Británii. Zde je nutné dodat, že k tomu došlo dobrovolně a poté co se dostavil na policejní stanici. Do Velké Británie totiž Švédsko po mnoha zpackaných pokusech dokázalo dopravit platnou žádost o vydání. Žádost o vydání nikoliv za kriminální zločiny teroristického charakteru, které by snad Assange spáchal pomocí WikiLeaks. Žádost o vydání na základě největší frašky v dějinách švédské justice.

Assange se měl dopustit "sexu bez kondomu". Nebo je taky možná  ve hře "sex by surprise". Pravděpodobně tedy něco na úrovní oběti konstatující "ani jsem si nevšimla a už jsem ho tam měla". Čtenáři prominou, ale nemohu to prostě okomentovat jinak, než takto poněkud levně.

Ne, Assange Švédsko nechce za špionáž, terorismus ani cokoliv podstatného v celé záležitosti. Švédsko si vlastně zjevně vůbec není jisto, proč vlastně na Juliana Assange vydalo žádost o vydání. Proč do toho zapojilo Interpol, proč Interpol vydal "červený" přiznak.

Mezitím se američtí papaláši předhánějí v tom, aby znemožnili něco, co před pár měsíci chválili a vydávali za příklad demokracie. Britský Guardian k tomu správně říká - Live with the WikiLeakable world or shut down the net. It's your choice. A ve velmi užitečném článku uzporoňuje na to, jak v době krize Google vs. Čína.

"Even in authoritarian countries, information networks are helping people discover new facts and making governments more accountable," zní z pohledu současného dění jako velmi pokrytecký komentář od Hillary Clinton.

Byl to nakonec i Obama, který v té samé době bránil "právo lidí k sovobnému přístupu k informacím". A také prohlašoval něco o tom, že "čím více informace volně tečou, tím silnější je společnost". A také něco o tom, že přístup k informacím pomáhá občanům povolávat vlády k zodpovědnost, vytvářetn nové myšlenka a podporovat kreativitu.

Velké houby. Jde jen o ten "sex překvapením a ještě navíc bez kondomu".

Štítky : Julian Assange, Právo, Svoboda projevu, Wikileaks, org, Švédsko, USA, Fraška|
Poslední změna : 7.12.2010 12:23, Vytvořen : 7.12.2010 12:23, Vydán : 7.12.2010, 10921x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích