Pravidelný občasník originálního humoru

Idiocie Sčítání 2011 v online podobě

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 14.4.2011


Příklad první - číslo bytu - mě přinutil do políčka vyplnit cosi náhodného. Netuším jestli byt ve kterém bydlím, má vůbec nějaké číslo (proč by ho nakonec měl). Inteligentní tvůrci formuláře nicméně tuto informaci považují za povinnou.

Příklad druhy - bydliště matky v době narození - je další nepochopitelně povinná informace. Mám velmi matné tušení o tom, kde v době mého narození bydlela moje matka. A z hlediska sčítání to beru jako zcela zbytečnou buzeraci a obtěžování, protože abych to zjistil, musel bych se jí zeptat. A to bohužel možné není.

Příklad třetí - rozměry bytu - naštěstí povinné nejsou a formulář sice vehementně protestuje, ale odeslat nakonec šel. Problém je prostý. Netuším jaké rozměry mají místnosti v bytě, ve kterém bydlím. A pobíhat po bytě s metrem a přeměřovat je nepřipadá v úvahu - možná kdybych bydlel ve vlastním, tyto informace bych měl. Ale v nájemním bytě? Informace není dostupná.

Co je ale na tomto třetím případě nesmírně pikantní? Způsob jakým formulář sděluje co není vyplněno nebo je vyplněno špatně. Pokud jste si nevyzkoušeli jak komplexní a komplikované kombinace je schopen vyplodit, zkuste si to.

Zkoušel jsem do ploch vyplnit 999. A jaké překvapení, více než 150 metrů čtverečních například vyplnit nejde. Co si počnou milionáři, tuneláři a politici? Jejich byty přece zdaleka převyšují toto číslo.

Příklad čtvrtý - záhlaví bytové listu - jsem musel vyřešit opsáním ze sčítacího listu osoby. Záhlaví bytového listu bylo prázdné. A že tam stát naflákal spoustu podivných identifikátorů.

Příklad pátý - ulice, ve kterém bydlím - je zábavný. Přemýšlím totiž nad tím, jak jen stát mohl vyplnit ulici kde bydlím jako "Pod hlubětínskou" (dlouhe I a chybějící zbytek názvu ulice), když sám má v databází sčítání (při hledání komisaře) uvedeno "Pod hloubětinskou zastávkou" (tedy krátké I). Ale nakonec, opět to není můj problém. Je to jenom další ukázka absurdnosti.

Štítky : Sčítání, Sčítání lidu, Politika, Soukromí, Ústava, Právo|
Poslední změna : 14.4.2011 09:12, Vytvořen : 14.4.2011 09:11, Vydán : 14.4.2011, 8613x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích