Pravidelný občasník originálního humoru

Profimedia chtěla 8 400,- Kč za fotografii, ke které neměla práva

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 17.5.2011

Konec kauzy vymáhání : "Náš dlouhodobý zahraniční partner nám nahrál screenshot webové stránky, což samozřejmě není dílo v našem výhradním zastoupení. Snímek byl z naší databáze vymazán"


Kauza volně dostupné vizualizace, za kterou Profimedia chtěla 8400,- Kč je u konce. Profimedia se omluvila a fotografii, ke které neměla práva, stáhla ze své nabídky ("Snímek ID 0088410278 již není publikován").

Vizualizace od Paula Butlera (viz Visualizing Facebook Friends: Eye Candy in R) je navíc autorem zveřejněna v rámci Creative Commons 3.0 licence a médiím byla v prosinci loňského roku poskytnuta Facebookem.

Vyjádření Profimedia.cz

Jak jsme vás již informovali, ve Vašem případě se jedná o omyl a chtěli bychom se Vám za tuto situaci omluvit. Náš dlouhodobý zahraniční partner nám nahrál screenshot webové stránky, což samozřejmě není dílo v našem výhradním zastoupení. Snímek byl z naší databáze vymazán a agenturu, která nám snímek poskytla, jsme neprodleně o této skutečnosti informovali.

Pro vysvětlení, jak k tomuto pochybení došlo, bych chtěl uvést toto - od našich zahraničních partnerů dostáváme každý den okolo 50 000 nových zpravodajských snímků a při těchto objemech bohužel není možné všechny snímky vizuálně kontrolovat. Veškeré procesy týkající se workflow zpravodajských fotografií jsou automatizované a snímky se tak bez kontroly lidského oka dostávají automaticky na web a také do systému na automatickou detekci užití na internetu. A touto cestou se výzva za tento snímek dostala až k Vám

Celá záležitost mě velmi mrzí. Přijměte, prosím, jménem naší společnosti omluvu.

Josef Říha
obchodní ředitel Editorial

Poznámka: Vyjádření Profimedia je přepis z PDF, ze kterého nebylo možné text vykopírovat

Štítky : Autorské právo, Facebook.com, Vizualizace, Profimedia.cz, Profimedia, Vymahač, Šlendrián, Paul Butler|
Poslední změna : 17.5.2011 07:59, Vytvořen : 17.5.2011 07:56, Vydán : 17.5.2011, 12902x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích