Pravidelný občasník originálního humoru

Otravný #uzvimproc spam aneb světovost Twitteru na vás

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 21.8.2011

Telefónica O2 má na Twitteru kampaň. Vyznačuje se používáním hashtagu #uzvimproc a souvisí samozřejmě s Internetem a chytrými telefony (a hlavně androidem). A po dlouhé době je to sociální (a zejména twitterová) kampaň, ke které v klidu napíšu - to se mi líbí.


#uzvimproc mít Internet v mobilu je kampaň, která se mi líbí

Paradoxní na ní je, že zdaleka nedosahuje rozměrů podobných kampaní ze "světového" twitteru (i s přihlédnutím k rozměru českého Twitteru). Nenajdete ji ani v trending za posledních sedm dni (#ff / #webexpo / #praha / #prague / #fail / #czech / #twitterafterdark / #news / #lol / #stripper / #google) a ve skutečnosti není počet výskytů #uzvimproc nijak závratný (pokud to chcete v grafu i s přehledem, tak třeba tady), tedy ne tak závratný, aby musel vyvolávat "exemplární unfollow". 

Po tradičně korporátních kampaních TO2 je #uzvimproc příjemná změna - jeden z mála pokusů, který se snaží opravdu využít sociálních sítí. A hlavně Twitteru, což s ohledem na velikost Twitteru je určitým způsobem odvážný krok. Zejména pokud jde o "český" Twitter a zejména pokud jde o Telefónicu O2. A třetí zejména je ještě důležitější - nedělají si hlavu (tedy aspoň viditelně nedělají) z negativní, ironických i sarkastických příspěvků.

Mobilní verze Už vím proč mít Internet v mobilu,
na webu www.o2.cz/uzvimproc.

#uzvimproc naruby

Pokud chcete dělat něco podobného na sociálních sítí, je #uzvimproc dobrá příkladová studie - je těžké "přimět" dav k zapojení. Celé je to neřízená střela, která se kdykoliv může obrátit směrem, který jste buď nepředpokládali, nebo jste vůbec nechtěli aby se tímto směrem kampaň vydala.

MartinPolicky: Nimbuzz šlape na androidu stejně dobře jako na symbianu. #uzvimproc mít internet v mobilu bez FUP

uoosuow: S FUPem v mobilu od @O2_CZ si nejde ani pořádně utweetnout. #uzvimproc Vlastně vůbec netuším.

MartinPolicky: Za dnešní den 260 MB přenesených dat. A to natahuji poštu. #uzvimproc k tomu @O2_CZ dává k testování i datovej tarif bez omezení.

dosdroid: @Moucha13 ty uz jim přestaň lezt do prdlele :-D #uzvimproc 

o_neill: RT @inv4in: tak jsem hledala, co je #uzvimproc - OPRAVDU to je popularizace "internetu v mobilu"? a na twittru? to jako v @o2_cz usnuli ...

o_neill: #uzvimproc si dnes opět protestně vypnout od 17 hod. mobil. Protože naši zmrdooperátoři musí vědět, že my víme. http://t.co/Hyi4lGF

jekki23: nezlobte se na me,ale akce #uzvimproc je doopravdy velky trapas !

GMKcz: Omezený mobilní internet od @O2_CZ je opravdu opruz.. Co si vzít příklad ze zahraničí a nabízet ho alespoň za třetinové ceny? Hm? #uzvimproc

PetraWendell: @mhlavac @fremycz lezjete mi na nervy #uzvimproc

Exemplární unfollow přidává další #uzvimpro

Pokud budete věřit www.klaboseni.cz, tak Martin Kopta (kterého někteří exemplárně přestali sledovat pro jeho #uzvimproc pokusy), použil  #uzvimproc pouze devatenáctkrát - rekordmanem je přitom nejspíš @Policak s 68 použití. Přesto ho například @jantichy či @michalillich exemplárně přestali sledovat - samozřejmě, neopomněli použít hashtag, co tak strašně nenávidějí. Trocha pokrytectví přece neuškodí, hlavně když došlo k exemplárním unfollow.

 

Štítky : Internet, Webdesign, Marketing, #uzvimproc, Telefónica O2, Kampaň, Reklama, Twitter.com, Sociální síť, Google.com, Google Android|
Poslední změna : 21.8.2011 10:23, Vytvořen : 21.8.2011 10:22, Vydán : 21.8.2011, 23329x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích