Pravidelný občasník originálního humoru

Možná i vám píše osobně Mark Zuckerberg a nabízí iPhone a iPad.

Autor chlívek (Spam) - vydáno 22.2.2012

Je to tak, Mark Zuckerberg je starostlivý muž a nabízí možnost získat zcela zdarma iPhone či iPad, tedy za předpokladu, že vyplnite nějaký ten formulář, který Facebook díky spolupráci s Apple připravil. Ale nabídka platí jenom jeden jediný den.


Dear Friend, 

My name is Mark Zuckerberg, Ceo of Facebook. We have recently partnered up with The apple company regarding a one-time promotional event today, we are giving away no cost Apple iPhones and iPads to randomly selected individuals who have been fortunate to be selected as one of our newest winners for today. We randomly selected users from our systems database and you have matched with our latest drawing. 

We have partnered up with Apple inc to advertise their most popular product yet, the Apple iPhone and iPad. Once yet again, we are operating this campaign for one-day only. All you need to do is CLICK HERE to check out our website made for this promotion and fill out the short survey to get yours for free. Simply make sure you enter your email so we may locate our records to guarantee that we have reserved one for you. That's it! 

Congratulations on winning a free Apple iPhone4 and iPad2. If you have any question or concerns, feel free to e-mail me back. However, you should claim your free iPhone and iPad first to ensure one will be set-aside for you before the deadline ends. We do understand that you may possibly not receive this e-mail until after the deadline, but, we suggest you check the site and enter your email to see if we still have got yours on hold, which we often-times do because others have not claimed theirs in time.

Mail pochází od Marka Zuckerberga, ale asi nikoho nepřekvapí, že píše z adresy mathaiblw@hotmail.com a dotazník najdete na s927.be/halwe - což je ve výsledku stará známá IP adresa zapsaná v řadě blacklistů. Tradičně je ale na této adrese jenom přesměrování, vedoucí postupně na řadu dalších adres - no-sp.com/iphone4ipad2-1/ -> tnktrck.com/?a=4952&c=2956&s1=1 -> promolnk.com/track/rd/33262331/14926/5333/12345 -> ještě pár přesměrování. Až nakonec dorazíte na channel-reward-central.com/?sov=374770&id=XNSX.groupsoc%3A%3A14926%3A%3A4FFGX1DB  a nejdete tam už jenom klasickou dotazníkovou práci.

Na konci nesmyslného dotazníku najdete klasické využití zpoplatněných SMS. Podvodníci jsou přitom už klasicky pokročilí. Poznali vaši zemi a umí využívat poskytovatele služeb zpoplatněných SMS v jednotlivých zemích a mají tím pádem i lokalizovaný obsa. Jediné co tedy po vás budou chtít je ... poslat zpoplatněnou SMS za 70Kč abyste měli "šanci vyhrát". A tradičně platí, že se najde dostatek hlupáku, kteří to udělají. A pokud možno několikrát, aby měli šanci co nejvyšší.

Asi vás ani nepřekvapí, že e-mail samozřejmě není poslaný z Hotmailu. IP adresa odkud začal putovat není ani nijak skrytá a vede, klasicky, do Číny.

Štítky : Spam, Facebook.com, Mark Zuckerberg, Soutěž, Scam, Podvod, Bezpečnost
Poslední změna : 22.2.2012 07:39, Vytvořen : 22.2.2012 07:38, Vydán : 22.2.2012, 11729x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích