Pravidelný občasník originálního humoru

Michal Horák: Ti, kdo používají Linux, totiž nebudou za hudbu platit ani náhodou

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 6.4.2012


Na Lupě najdete rozhovor Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní. V něm najdete řadu perel, zejména tu, kterou jsem použil v titulku. Pan Horák (a čtenáři nechť mi prominou), tohle může prohlásit jenom naprostý idiot. A někdo, kdo (tradičně) vůbec nepochopil, jak svět funguje. Jsem také uživatel Linuxu (ale také Windows, iOS, Androidu, dokonce už i WP7) a za hudbu jsem platil, platím a platit budu. Stejně tak jako si kupuji software. Problém Michala Horáka (a obecně těch co spouštějí nesmysly typu MusicJet) je, že nedokáží nabídnout službu odpovídající potřebám. A pak plkají takové věci, jako jsou ty co se můžete dočíst v rozhovoru.

Ale shrňme to. Michal Horák v rozhovoru ukřivděnecky pláče, že MusicJet funguje už půl roku (no považte to) a přesto po něm vpodstatě neštěkne ani pes. Lidi s Linuxem odsuzuje do pozice nekupovačů a na lidi s iTunes kašle, protože přece mají iTunes. Neopomněl se několikrát zmínit o zločinecké OSA, se kterou se MusicJet spolčil. Samozřejmě nechybí ani připomínání temné povahy Ulož.to a ostrá kritika toho, že se snaží dohdnout s IFPI a obsah legalizovat a dokonce prodávat. Což je samozřejmě jasné, něčemu jako MusicJet by tohel způsobilo hodně špatné sny.

Dostatečně to demonstruje i další perla v podobě " to co jsem já očekával od společníků a od IFPI je, že se pokusí zastavit pirátské servery s poukazem na to, že není nutné hudbu krást, ale že ji máte k dispozici na MusicJetu, který v základní verzi nabízí poslech hudby zdarma."

Nemáte dost? Tak pokračujte rozhovorem dále k "Připravujeme ale flashový player. Tím zasáhneme i uživatele jiných operačních systémů než Windows". Opět ukázka toho, jak odtržený od reality tenhel člověk je.

Ještě děsivější je ale i další představa Michala Horáka. "Pokud chceme zachovat hudbu jako kulturní složku, tak se budeme bavit o politické odpovědnosti, protože musíme umožnit další rozvoj hudby, a to tak, že ji budeme nějakou formou dotovat.". Zde je vhodné připomenout, že hudební a filmový průmysl (celosvětově) v zádné krizi není a daří se mu nebývale dobře. A snaha pana Horáka aby do "toho" vstoupil stát a začal dotovat produkci hudby? Ano, nejspíše by to dopadlo tak, že bychom z daní (ještě více) dotovali pozůstatky minulosti typu  Helenky či Davida (nebo Michala?).

Štítky : Internet, Hudba, Autorské právo, Musicjet.cz, Michal Horák, #fail, Hudební průmysl|
Poslední změna : 6.4.2012 08:55, Vytvořen : 6.4.2012 08:55, Vydán : 6.4.2012, 13288x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích