Pravidelný občasník originálního humoru

Další zábavné příklady amatérismu na firemních Stránkách - Leo Express a Tipsport

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 19.4.2012


LEO Express je klasickým příkladem toho, že FacebookExpert.cz nejspíš vůbec netuší, co nesmí foto v záhlaví obsahovat. Ale s ohledem na onu "soutěž" je zjevné, že FacebooExpert.cz toho netuší víc. A také to, že by opravdu hodně potřeboval nějakého grafika a webdesignera. Porušování pravidel komentují ostatně i sami "fanoušci". Schválně jak dlouho jejich nesouhlasné komentáře na Stránce vydrží (a ne, v tomto případě tam sám nic komentovat nebudu - ale screenshot mám schovaný, kdyby to mizelo).

Tipsport jsou také klasickým příkladem toho, že někdo hodlá ignorovat Pravidla a permanentně pořádá soutěže, které vyžadují odpovědi v komentářích pod příspěvkem Stránky. Což je samozřejmě skvělé pro Edge Rank, ale také je to v rozporu s poměrně jasným Pravidly.

V případě Tipsportu už na tohle upozorňovala řada lidí. A vždy to končí smazáním upozornění. Překvapující je i naivita lidí, kteří se takovéto soutěže účastní. 534 komentářů pod soutěžním příspěvkem dost jasně ukazuje, že se nikdo nebude obtěžovat je procházet.

Další příklady jak nedělat záhlaví Stránky na Facebooku, praktické příklady a tipy najdete na Lupa.cz, včetně přehledu toho, co v záhlaví (cover photo) být nesmí. Facebook na to samozřejmě vymyslel nová (a velmi přísná) Pravidla.

Co se soutěží týče, doporučím třeba Čas to znovu připomenout – Soutěže přímo na Facebooku jsou zakázány

PS: Omlouvám se všem co na tyto dva příklady upozornili, je vás tolik, že nemám sílu jmenovat (ale kdybyste chtěli, stačí se tradičně ozvat, rád doplním).

PPS: Protože mě Adam označil přímo pod příspěvkem na Stránce LEO Expert, tak jsem tam přeci jenom přidal odkaz na tento článek :)

Štítky : Internet, Webdesign, Šlendrián, #fail, Tisport.cz, Le.cz, LEO Express, Tipsport, Facebook Page, Facebook Stránka, Marketing, Facebook pravidla, Facebook soutěž|
Poslední změna : 19.4.2012 12:42, Vytvořen : 19.4.2012 12:39, Vydán : 19.4.2012, 11093x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích