Pravidelný občasník originálního humoru

Na Facebooku není polovina české populace. Nejsou tam skoro dvě třetiny světa. Nezapomínejte na to

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 8.7.2012


Gotham City v "3D" na Nokia Maps je zajímavý experiment mající dva zásadní nedostatky. Tím jedním je, že je prakticky nepoužitelný, protože je neuvěřitelně pomalý. Druhý zásadní nedostatek je něco úplně jiného. Abyste si Gotham city mohli vyzkoušet, musíte mít účet na Facebooku. A musíte se stát fanouškem Stránky Nokie na Facebooku. Prostě tohle "demo" Nokia Maps si bez účtu na Facebooku ani nespustíte.

Velmi zvláštní nápad. Na který má samozřejmě Nokia "právo", se svou zdarma poskytovanou aplikací si mohou dělat co chtějí. Přesto je to podivné rozhodnutí. Hlavně proto, že Facebook má pouze nějakých 900 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Což při více než 2.3 miliardy celosvětových uživatelů znamená, že Nokia svoji aplikaci záměrně omezuje jenom na (skoro) třetinu světa. A nad tím zůstává rozum stát.

Až budete chtít řešit nějaký internetový marketing, pamatujte na tuhle "maličkost". V naší malé kotlině tahle maličkost znamená, že na Facebooku je pouze necelá polovina české internetové populace. Na Facebooku je aktuálně 3,676,740 lidí "kteří žijí v České republice". Ale česká internetová populace má 6,357,917 lidí (květen, NetMonitor).  Prostě pamatujte na to, že na Facebooku nejsou všichni. Prostě nejsou, byť si to někteří marketéři myslí.

Štítky : Internet, Webdesign, Marketing, Facebook.com, Sociální síť, ČR, Návštěvnost|
Poslední změna : 8.7.2012 10:41, Vytvořen : 8.7.2012 10:14, Vydán : 8.7.2012, 9876x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích