Pravidelný občasník originálního humoru

Volali z "optimalizačního centra Telefónica". Optimalizace skončila větou "s takovým člověkem se nemá cenu se bavit dál"

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 20.7.2012


Na pevnou linku mi nějak nikdo nevolá, mám jí jenom kvůli ADSL. Takže když už zazvoní, tak je to buď "automatická hláska" upozorňující na zapomenutou fakturu, rodiče M. nebo nějaká zázračná marketingová nabídka. Před chvíli zazvonila a ozvalo se "optimalizační centrum Telefónica". A jakkoliv normálně podobné nabídky určuji rychlým "nemám zájem a už nikdy mi nevolejte", tentokrát jsem si řekl, že chci vidět co je za tím.

Předběhnu v tom, že hovor byl ukončen volajícím se slovy "s takovým člověkem se nemá cenu bavit dál" a zavěšením. Volající byla prý "Iva Volná" a opakovaně mě ujistila, že opravdu volá z Telefónicy (protože jsem opakovaně vyjádřil pochyby). A že "služební číslo má pokaždé jiné, podle toho kam se zrovna přihlásí". Samozřejmě věděla, že mám Volání 300 a Internet Optimal, ale přesto opakovaně chtěla vědět, kolik platím na faktuře. Já to opakovaně odmítl sdělit. A to byl samozřejmě první kámen úrazu. Bez toho mi prý nejde nabídnout balíček.

Taky jsem se dozvěděl perlu, že "by se to dalo snížit, abyste nám neodcházeli ke konkurentům, my bysme vám nabídli balíček". No a pak jsem už tedy chtěl vědět, jak konkrétně by se to dalo snížit. Zarazili jsme se na tom, že jsem odmítl prozradit konkrétní částku na faktuře a došli k tomu, že přece ví kolik platím, když ví jaké mám aktivní služby a jakou mají cenu. A pak to opět skončilo na tom, že jsem několikrát chtěl vědět, jak mi konkrétně tuhle cenu sníží. A pak na oné památné větě, že "s takovým člověkem se nemá cenu bavit dál" a zavěšením.

Takže mi stále není jasné, proč mi vlastně "optimalizační centrum Telefónicy" volalo, když mi nebylo schopné nic nabídnout. Samozřejmě stále nevěřím, že volala skutečně Telefónica. Na trhu je dostatek "operátorů" co se vydávají za skutečné operátory a dělají to přesně takhle. Uvidíme po víkendu, předal jsem to skutečné Telefónice, takže nebude možná až tak velký problém zjistit, kdo z podvodných operátorů to vlastně byl.

Štítky : Telefónica O2, Podvod, Telefonní operátor, Operátor, Šlendrián, Pevná linka, Telefónica, O2|
Poslední změna : 20.7.2012 14:27, Vytvořen : 20.7.2012 14:07, Vydán : 20.7.2012, 12920x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích