Pravidelný občasník originálního humoru

Revize ve Wordu? Vražedný nástroj PR pracovníků. Zdroj významného poučení pro novináře. Jednoznačně.

Autor chlívek (Reklama, média,marketing) - vydáno 23.8.2012


Možná jste si všimli, že se na českém trhu "cosi" děje okolo NFC. Součástí toho "dění" je také to, že se zde začínají (tradičně) střetávat různé zájmové skupiny, které se budou v letech příštích snažit prosazovat "svá řešení" (samozřejmě jediná správná). Ve skutečnosti většina řešení NFC v průběhu příštích let vymře, utratí se spousta peněz za hlouposti a celé to pouze zdrží příchod bezkontaktních i mobilních plateb o několik let.

Dnes MasterCard rozeslal tiskovou zprávu Mobilní platby mají mnoho podob, některé umožňují masové rozšíření i v České republice. A rozeslal jí včetně revizí - v řadě případů je studium těchto revizí nesmírně poučné. Pro ilustraci - původní název byl jiný - Momentálně nejvhodnějším NFC řešením jsou v ČR nálepky, tvrdí to MasterCard. Najdete i  škrtnutí toho, že technická řešení mají nevýhody. Také mírné "zatajení" toho, že "studie" není nezávislá, ale je to vlastní "studie" MasterCard.

Hodně jsem zvažoval, jestli tuhle epizodu z českého PR takhle detailně zachovat, ale už to běhá po Twitteru i Facebooku pár desítek minut, takže to že si to zdokumentuji v "deníčku" už na tom nezmění vůbec nic. A ona je to bohužel opravdu jedna z nejlepších (doslova učebnicových) ukázek, jak vzniká tisková zpráva. 

POUČENÍ? Když už sledujete změny ve Wordu, tak to ve finále poschvalujte a vypněte. Tuhle a další rady přinášejí #PRTIPY, které naleznete na prtipy.wordpress.com 

DODATEK: Po velmi slušné a milé prosbě od ředitele české Mastercard jsem odstranil PDF ukazující kompletní detaily změn i textů, které neměly být zveřejněny. Neměl jsem důvodu tuto slušnou a profesionálně podanou prosbu nerespektovat. 

Štítky : PR, Public Relation, Ogilvy Public Relations, Mastercard, NFC, #fail|
Poslední změna : 27.10.2015 17:35, Vytvořen : 23.8.2012 12:06, Vydán : 23.8.2012, 9282x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích