Pravidelný občasník originálního humoru

Nikdy nefalšujte propagační videa. Tohle teď stokrát musí napsat zodpovědní v Nokii. Protože tohle. Tohle se fakt nepovedlo

Autor chlívek (Reklama, média,marketing) - vydáno 7.9.2012

Nikdy, ale nikdy, nezkoušejte podvávět. Ani trochu, maličko, nepatrně. Tedy, rozhodně to nedělejte, pokud nechcete později zdarma spoustu PR, zviditelnění a příležitosti jak ještě více ovládnout média. Otázkou je, jestli i v tomto případě lze hovořit o tom, že takové zviditelnění se vyplatí.


Když Nokia přestavila nové telefony (viz Nokia uvedla Lumia 920 a 820. "Best smartphone camera" nemá Instagram ale zato má augmentovanou realitu. Má šanci?), součástí bylo i propagační video. Má hlavně ukazovat, jak skvěle lze kameru použít pro natáčení, zejména výhody stabilizace a jeho aktualizovanou verzi můžete vidět zde:

Jenže. Pak si někdo vsiml v jednom záběru odrazu ve skle. A místo toho aby v něm byl vidět člověk točící dívku na kole pomocí mobilního telefonu, najdete tam kameramana s profesionální kamerou. V aktualizované verzi ho stále můžete vidět, stačí se bedlivě dívat v okamžiku, kdy dívka projíždí okolo přívěsu zhruba v třicáté sekundě.

Včera tak Nokii nezbylo, než uveřejnit "An apology is due". IOmluvu, ve které mluví o tom, že vytvořili video, které "simuluje" to, co by Nokia Lumia 920 vlastně měla umět. A že neuvedli, že jde pouze o ukázku toho, co OIS (tak je technologie označována) umí (v aktualizovaném video tato informace už uvedená je). A nabídla i nové ukázkové video, kde je skutečně opravdu vidět, jaký je rozdíl mezi videem natáčeným na mobilu. A videem natočeným skutečnou kamerou.

A tak na závěr jedno doporučení. Nikdy, ale nikdy, nezkoušejte podvávět. Ani trochu, maličko, nepatrně. Tedy, rozhodně to nedělejte, pokud nechcete později zdarma spoustu PR, zviditelnění a příležitosti jak ještě více ovládnout média. Otázkou je, jestli i v tomto případě lze hovořit o tom, že takové zviditelnění se vyplatí.

DODATEK 9. 9. 2012 12:05 - Tak Nokia si naběhla i s fotkami, viz Nokia se omlouvá už nejenom za video, už i za fotografie

Štítky : Komunikace, PR, Nokia.com, Fake, Mobilní telefon, Nokia Lumia, Video, Foto, Podvod|
Poslední změna : 9.9.2012 12:09, Vytvořen : 7.9.2012 19:25, Vydán : 7.9.2012, 10043x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích