Pravidelný občasník originálního humoru

Asociace rozhodla ... takové dost nešťastné PR navazující na krach Hypersleva.cz .. přitom by se toho dalo dělat podstatně víc

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 17.2.2013


Jaké slevové servery vlastně eviduje Asociace portálů hromadného nakupování na svém černé listině? Kolik z nich stále funguje a kolik z nich je opravdu v insolvenci?

"Asociace, jež momentálně sdružuje sedm portálů" .... "rozhodla, že se podnikatelé zapojení do byznysu slevových serverů, budou moci navzájem informovat o neseriózních partnerech. "... Tohle mě fakt při neděli rozesmálo měrou vrchovatou. Nejde přitom o nic jiného, než o reakci na krach Hypersleva.cz (viz Na Hypersleva s.r.o podán návrh na insolvenci, hypersleva.cz mimo provoz).

O problémech Hypersleva.cz přitom tahle "asociace" věděla už minimálně od loňského léta. Michal Hardyn mi k tomu včera na Twitteru napsal, že "Asociace s predstihem upozornila na potize HyperSleva a umistila tento portal na blacklist.". Ten mimochodem najdete na www.nakupujemehromadne.cz/sekce/blacklist bez jakéhokoliv detailního vysvětlení. A ty černé ovce jsou tam uvedeny hlavně jako loga - žádný název portálu, žádný odkaz, žádná identifikace provozovatele, žádná jména zodpovědných lidí, žádné kontakty na konkurzní správce, vyšetřovatele, atd. Nemluvě o tom, že je tu mizivé předávání informací médiím a chybí řada dalších možných aktivit. Nechť mi APHN promine, ale takhle nevypadá blacklist, natož aby takhle vypadala snaha upozornit na problematické "slevové portály" co poškozují trh.

No ale hlavně že APHN rozhodla, že podnikatelé budou moci. Naštěstí to už řada z nich dělá i bez toho, aniž by jim to bylo nutné povolovat. Naštěstí jsou tady weby kde je možné najít hodnocení (viz aktivity napříkald Heuréky). Naštěstí jsou tu média a některé další subjekty, které upozorňují na nepoctivé firmy, podvody a řadu dalších věcí tak typických pro "podnikání". Zejména tam kde je ve hře Internet, kde se dá dobře schovávat. 

Jenom aby bylo jasné, tak v aktuálním "blacklistu" APHN uvádí následující slevové servery (upozrnění, následující informace uvádí APHN, viz ostatně screenshot vpravo).

Provozovny a slevové portály (členské i nečlenské portály APHN) které neplní základní principy myšlenky hromadného nakupování a kde počet reklamací a stížností, které APHN registrovala přesáhl číslo 25.

Štítky : Internet, Slevové servery, PR, Komunikace, Hypersleva.cz, Nakupujemehromadne.cz, APHN, Černá listina, Blacklist




Poslední změna : 17.2.2013 12:02, Vytvořen : 17.2.2013 11:59, Vydán : 17.2.2013, 7674x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související články



REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích