Pravidelný občasník originálního humoru

Zelenkavý bezpečnostní nástavec na bankomatu? Konec lžím o vyšším bezpečí?

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 19.2.2013


Bankomat v Brně kopíroval platební karty, stopy vedou do Kalifornie je článek o klasické situaci. Skimmovací zařízení na jednom brněnském bankomatu jedné nejmenované instituce. Samozřejmě, bankomatu co měl být vybaven oním skvělým kusem plastu, bezpečnostním nástavcem, barvy zpravidla zelenkavé. A ják už od objevení tohoto zhůvěřilého nápadu upozorňuji, nemajícího žádný význam. A ejhle, možná to konečně vypadá na konec lží o zelenkavém zabezpečení.

"Nejnovější modely skimmovacích zařízení mají stejnou zelenavou barvu jako bezpečnostní nástavec, který je umístěn v bankomatu na vstupu pro kartu, a mohou být na tento nástavec upevněny. Čtečka bývá také často umístěna v liště, která se nachází přes šířku bankomatu přes vstup pro platební kartu a výdej potvrzenek. Kamera pro snímání PIN je pak většinou instalována v liště nad rámem obrazovky," upozorňuje na vynalézavost zlodějů mluvčí banky.

Nezbývá než pogratulovat bankám, jak několik let jejich PR oddělení úspěšně vodila za nos důvěřivý národ - viz například ČS vybavila již 80 % svých bankomatů bezpečnostním zařízením proti kopírování z listopadu 2007, ve kterém se dočtete: "Jde o zařízení, které bankomat účinně chrání proti instalaci nelegálních zařízení a znemožňuje okopírovat data z magnetického proužku. Zelený plastový nástavec se instaluje přímo na vstupní otvor pro kartu a jeho přesný vzhled si klienti mohou ověřit i na obrazovce bankomatu. "

Ale jak už dávno víme, zloději karet to nějak vůbec nepochopili a prostě si vyrobili zelenkavé nástavce vlastní. A totéž to bude s dalším zábavným tvrzením: "Díky softwarové úpravě se karta při vstupu do bankomatu pohybuje trhavě nebo přerušovaně, a právě tento pohyb eliminuje možnost podvodně načíst údaje z magnetického proužku. "

Štítky : Bezpečnost, Banka, Česká spořitelna, Skimming, Platební karta, Bankomat
Poslední změna : 19.2.2013 08:44, Vytvořen : 19.2.2013 08:42, Vydán : 19.2.2013, 9154x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích