Pravidelný občasník originálního humoru

Open space jako postrach aneb Dotazu neodpovídá žádný článek. iHned.cz se ztratil článek

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 27.5.2013


My znalí věci tušíme, že se Economia bude stěhovat. Do hyper moderních prostor, s hyper moderním open space. A vyvolení vědí, věci o kterých se nemluví. Že se toho samozřejmě řada lidí obává. Po hororových příbězích z podobné události v Blesku nakonec není ani divu. Navíc nad Economií visí hrozba pohlcení koupeným Centrum Holdings, takže vedle stěhování ještě probíhají líté boje o to,  kdo nakonec bude mít rozhodující slovo.

Trochu legračně v té souvislosti působí včerejší tweet Jindřicha Šídla: "Není nad to, když se lidem ve firmě měsíc před jejím stěhováním do megaopen space takhle jasně napíše, co je čeká: byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-59944700-open-space-jako-postrach-zamestnanci-jsou-z-nich-nestastni-a-nemocni-uvadi-studie"

Jenže, ono to vrací Dotazu neodpovídá žádný článek. Někam se ten článek stihl ztratit. Jako  kdyby snad nikdy neexistoval. Jenže, chyba lávky, on je dokonce k nalezení ve vyhledávání. A samozřejmě, ukazuje na onen článek co vlastně neexistuje.

Samozřejmě, onen článek najdete stále například v Google Cache (dodatek 11:00 - už tam také není, Google bot při nové návštěvě načetl prázdno). A můžete se dočíst, že Open space jako postrach: Zaměstnanci jsou z nich nešťastní a nemocní, uvádí studie (kopie přímo z článku ukazující opět tu samou adresu). A také to, že "Hluk a teplota působí podle dánské studie jako nejrušivější elementy na zaměstnance. S těmito faktory se ve velké míře setkávají lidé pracující v open space kancelářích, kteří kvůli stresu z nedostatku soukromí vykazují nižší produktivitu a jsou častěji nemocní."

Pročpak asi článek náhle zmizel? Je lepší neděsit vlastní zaměstnance tím co je čeká? Zcela jistě o tom už dávno vědí. Nehodí se upozorňovat na to, že "Ačkoliv se tento typ kanceláří stává stále populárnější, průzkumy ukazují, že jsou kvůli nim zaměstnanci méně produktivní, méně šťastní a náchylnější k onemocnění."

Pro novináře je open space daleko nepříjemnější, než pro někoho jiného. Potřeba soukromí a klidu je postavena na hlavu a jak ukazuje další citace ze zmizelého článku, open space nejde vůbec dohromady s tím, že potřebuje mít "klid na psaní".

"Při modelovém editování textu na počítači byla přesnost výrazně větší u osob, které pracovaly v tichém prostředí oproti těm, které neustále rušil hovor v pozadí. Zároveň tito lidé dělali méně chyb a zvládli upravit více řádek textu," popisují autorky studie.

Inu, prostě texty se ztrácí. Ale možná je to tak, jak teď ráno Jindřich napsal na svůj Twitter: "nedělej z toho aféru, text se prostě odstěhoval. Do open space.". Jasné #like

PS: A protože s lidmi z Economie cítím, tak nabízím pomoc. Čtěte v Jak přežívat a pracovat v open space? Praktická pomoc pro kolegy z Economie 

DODATEK 12:30 ::: byť v Google Cache již předmětný článek není, tak ho najdete třeba na Volny.cz 

Štítky : iHned.cz, Žurnalistika, Novinařina, Cenzura, Open Space, Centrum Holdings, Economia
Poslední změna : 27.5.2013 12:35, Vytvořen : 27.5.2013 07:44, Vydán : 27.5.2013, 15427x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích