Pravidelný občasník originálního humoru

Pořiďte si bezcenný certifikát Prověřená společnost. Asi tak bezcenný, jako certifikát o vlastnictví domény

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 20.6.2015

Svým způsobem na www.proverenaspolecnost.cz vznikne katalog společností u kterých bylo prověřeno, že je možné na ně zkoušet phishing, podvody, sociální inženýrství.


Je to s podivem, ale o nesmyslných "certifikátech o vlastnictví domény" už Pooh.cz psal někdy v roce 2008 a od té doby se nezměnilo skoro nic. Stále jsou některými doménovými registrátory nabízeny, stále jsou někde předvolené tak, aby je nic netušící zákazník nechal aktivní a zaplatit za doménu ještě nějaké ty peníze navíc. Do ruky dostane něco, co si může pověsit na zeď, ale to je asi tak všechno, Žádný jiný význam to nemá.

Nově si můžete pořídit další certifikát o tom, že jste "Prověřená společnosti". Zábavné na něm je, že je to kus zbytečného papíru, který vám nic nepřinese. Můžete si ho totiž vyhotovot i sami, stačí si ho vytisknout na papíře a vrazit na něj podpis a razítkem. Smutné na tom je, že pokud se do něčeho takového necháte zmanipulovat, tak se na Internetu objeví obsah, který se s názvem vaší společnosti bude zbytečně tlouct ve vyhledávačích. Čistě prakticky si tak zaplatíte skoro tisícovku za zbytečný kus papíru a ještě zbytečnější komplikace vyvolané tím, že někdo vytvoří váš profil kdesi na Internetu.

Onen "polský podnikatel", jak o něm hovořila dnes jedna z českých televizí nic nelegálního nedělá. To, že jím vytvářené "certifikáty" jsou pouze za hranou etiky, je pochopitelně nepodstatné. Etika je něco co vymřelo před mnoha a mnoha lety. A pokud se najde někdo kdo si něco takového koupí, tak je to samozřejmě jenom jeho svobodné rozhodnutí. Na druhou stranu, bude dobré sledovat kdo se nachytal, protože to může být dobrý ukazatel toho, že jde o vhodný cíl případných dalších podobných aktivit. Protože když už jednou nedokázali použít mozek, tak to bude asi opakovatelné.

Svým způsobem tak na www.proverenaspolecnost.cz vznikne katalog společností u kterých bylo prověřeno, že je možné na ně zkoušet phishing, podvody, sociální inženýrství.

Štítky : Proverenaspolecnost.cz, Prověřená společnost, Certifikát, Scam, Podvod, Doména, Certifikát vlastnictví domény, Hlupáci, Hloupost, Sociální inženýrství
Poslední změna : 21.6.2015 18:33, Vytvořen : 20.6.2015 19:26, Vydán : 20.6.2015, 25389x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích