Pravidelný občasník originálního humoru

Tisíce hlupáků věří, že získají dárky či slevy do Penny Market. Ale místo toho přijdou i o stovky korun

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 2.7.2015

Je těžké uvěřit té záplavě sdílení na sociálních sítích. O to těžší, že pokud tím sdílející hlupáci prošli, tak přijdou o stovky korun. Gratulujeme k výhře.


Blahopřejeme můžete být dnešním šťastným návštěvníkem a nad tím logo Penny Marketu, pod tím různě nesmyslné texty slibující dírky, poukazy, iPady (pochopitelně), dárkové karty. A pak už jenom pár způsobů jak hlupáka co naletí přimějí k spamování jeho přátel. Celé je to doplněno falešnými komentáři neexistujících lidí. Všichni mají ovšem obdivuhodně znějící jména, takže pokud ani tohle hlupáka co na tohle kliká netrkne, tak by možná měl sám zažádat o zbavení svéprávnosti. Vše k nalezení například na http://realgiftscz.info/pennymarket/, ale je dost dobře možné, že tenhle organizovaný podvod bude mít více variant.

Tisíce hlupáků věří, že získají dárky či slevy do Penny Market. Ale místo toho příjdou i o stovky korun

Tisíce hlupáků věří, že získají dárky či slevy do Penny Market. Ale místo toho přijdou i o stovky korun

A pokud klikne na pokračování, tak už je ve hře klasický systém podvádění. Naleznete ho na www.mobilejmp.com/redirect/action/2dDMyaCZjLiU9IyEoNCRhbG5kY3c_eQ_Uyi?uc=387505716-63458&uc2=63458 (parametry se budou porůznu lišit) a zásadním prkem zde je zadání telefonního čísla. Pokud ho zadáte, tak už nežádejte jenom o zbavení svéprávnosti, protože pro tohle už je eutanazie jediné možné východisko.

A teď prosím pozor - "Triviatu" o kterém je tedy řeč je předplatní služba - upíšete se k soustavnému přijímání zpoplatněných SMS. Přičemž každá jednotlivá SMS vás bude stát 99 Kč, dokud to "nezastavíte". Takže pokud jste naletěli, nebo znáte někoho kdo naletěl, tak opravdu už jenom upřimnou soustrast.

Tisíce hlupáků věří, že získají dárky či slevy do Penny Market. Ale místo toho přijdou i o stovky korun

TIP: V Průvodci soukromím na Facebooku vám sice nikdo neporadí jak poznat tenhle na první pohled jasný podvod a šmejdy, ale je tam hodně důležitých věcí. 

Penny Market včera velmi rychle na vlastní Stránku na Facebooku vyvěsil varování, při čtení některých reakcí se nelze zbavit neodbytného dojmu, že někteří lidé neumí číst a skutečně by měli být zbaveni svéprávnosti. Na druhé straně, napsat "Rádi bychom všechny upozornili, že daná soutěž není nikterak spojena s naší společností, neorganizujeme ji, ani do ní neposkytujeme výhry." místo zcela jasného varování a upozornění na nebezpečný podvod také není příliš zodpovědná reakce.

 

Štítky : Bezpečnost, Scam, Podvod, Penny Market, Sociální sítě, Facebook.com, spam
Poslední změna : 3.7.2015 07:58, Vytvořen : 2.7.2015 17:33, Vydán : 2.7.2015, 63625x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích