Pravidelný občasník originálního humoru

Premiérovi Sobotkovi ve středu hackli Twitter. Zvláštní vizitka těch co mu ho spravují

Autor chlívek (Bezpečnost) - vydáno 24.12.2015

Každopádně, účty na Twitteru se kradou už roky, sám Twitter je tak trochu v tomto ohledu ignorantský, protože neumožňuje správce


Ve středu ráno hackli @SlavekSobotka neznamí "hackeři" a vesele se bavili vkládání xenofobních nesmyslů. iDnes k tomu píše, že "úřad podal trestní oznámení", což můžete přidat k řetězci absurdity okolo toho vše. Ten začíná tím, že zjevně ti co spravují @SlavekSobotka ignorují to, že je potřeba účet dostatečně zabezpečit, tedy mít silné heslo a mít dvoufaktorové ověření. Je dost překvapující, že něco tak zřejmého a zásadního je tak často zdrojem podobných problémů.

Premiérovi Sobotkovi ve středu hackli Twitter. Zvláštní vizitka těch co mu ho spravují

TIP: Co dělat pokud mi někdo hacknul Twitter a objevují se na něm věci co jsem nenapsal/a? na @365tipu se třeba bude týmu premiéra Sobotky hodit. A nejenom jim.

Ještě je tu velmi okrajová možnost, že někdo ze správců byl natolik tumpachový, že nějaké aplikaci předal práva k přístupu, ale na tohle bych zrovna moc nesázel. Ani bych nesázel na to, že by si někdo dal nějakou práci se sofistikovaným cíleným útokem přes nějaký ten spear phishing či promyšlené sociální inženýrství (což by ostatně právě dvoufaktorové ověření zastavilo poměrně dobře). 

Každopádně, účty na Twitteru se kradou už roky, sám Twitter je tak trochu v tomto ohledu ignorantský, protože neumožňuje správce a přihlašování je nutné pouze přes název účtu a heslo - bez ohledu na potřebu týmů. Byť i tady je jedno možné řešení přes Tweetdeck. Byť ani tady to není bezpečné tak, jak by mělo být. 

Štítky : Bezpečnost, Soukromí, Twitter.com, Hack, Sociální sítě, Sociální Síť, Bohuslav Sobotka, @SlavekSobotka, Rasismus, Xenofobie, Politika, Komunikace
Poslední změna : 24.12.2015 11:14, Vytvořen : 24.12.2015 11:14, Vydán : 24.12.2015, 5654x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích