Pravidelný občasník originálního humoru

Nejčtenější články roku 2015 z @365tipů (a pár komentářů k nim)

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 26.12.2015

Pár chybějících dní (dnes je den #365) už do ročního žebříčku asi těžko přinese nějaká ta překvapení, takže si asi lze dovolit udělat žebříček nejžádanějších článků z @365tipů.


#1 ::: Jak zjistím kdo si prohlížel můj profil na Facebooku? Vlastně nepřekvapilo, protože tohle je jedna z nejvíce hledaných věcí, po které touží miliony uživatelů Facebooku. Aby věděli kdo si prohlíží jejich profil. A co navíc, právě touha zjistit nezjistitelné je už roky nástrojem útočníků v podobě podvodných aplikací, virů, malware a řady dalších škodlivých aktivit. Jednička v žebříčku má přes 16 000 zobrazení (zhlédnutí).

#2 ::: Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10. A Windows vůbec. Vlastně nejde ani tak o tip ale o souhrn tipů a článků věnujících se Windows 10. Nová verze Windows, jak si možná pamatujete, dorazila v létě 2015. Na @365tipů se desítkám věnuje hodně tipů, které nejsou součástí běžného vydávacího schématu. přes 13 600 zhlédnutí.

#3 :::  Jak stáhnout Windows 10 a aktualizovat. Na co si dát pozor před i po aktualizaci? Srpen, kdy vyšla většina článků/tipů věnujících se Windows 10 přinesl rekordní čtenost. A není příliš divu.

#4 ::: Jak restartovat Windows 10 do nouzového režimu (safe mode) nebyl hodně čteným tipem po vydání ale až v posledních měsících roku. Čistě teoreticky by to možná i mohlo být v tom, že velkáý listopadová aktualizace Windows 10 přinesla víc problémů než užitku.

#5 ::: Jak stáhnout Windows 10? Mělo by to být velmi snadné a jak je vidět, čtyři články k Windows 10 z prvních pěti nejčtenějších. Paradoxně opatřit si Windows 10 pro aktualizaci nebylo snadné. Kdyby bylo, tak tenhle tip nemusel vzniknou, ale hlavně, nikdy by se nedostal na čelo žebříčku čtenosti.

#6 ::: Jak skrýt seznam přátel na Facebooku před dalšími lidmi je jedna z těch užitečnějších věcí (a vědomostí) týkajících se Facebooku. Viditelný přehled přátel je jedno z možných zásadních bezpečnostních rizik.

#7 ::: Jak obnovit předchozí systém po aktualizaci na Windows 10? A jsme zpět u Windows 10 a tématu, který byl hodně častý. Windows 10 bylo možné do jednoho měsíce od instalace vrátit zpět. A bylo to jedno z hodně vyhledávaných témat. Jedna z věcí, kterou Microsoft udělal dobře.

#8 ::: Instagram a hashtagy, jdou opravdu dobře dohromady jsou v nejčtenější desítce hlavně proto, že hashtagy zůstávají stále velkou neznámou, zmatkem. Až tak velkou záhadou, že lidé často ani netuší "jak je napsat", natož aby věděli k čemu slouží.

#9 ::: Klávesové zkratky ve Windows 10? To jste ještě neviděli a až uvidíte, tak budete prostě koukat. Windows 10 rozšířilo klávesové zkratky o řadu dalších. A řadu z nich je dobré znát.

#10 ::: Jak se zbavit reklam na Internetu? Použít AdBlock Plus nebo spíš µBlock Origin je dost symbolické pro rok 2015. Panika z blokátorů inzerce v médiích totiž vysoce převyšuje reálný dopad. Každopádně rok 2015 přinesl konečně jasné uvědomí si toho, že média to s inzercí na webech přehánějí nebývalým způsobem. 

Jak vlastně dopadne rok? Zbývá pár dní, takže aktuálních 277 tisíc návštěvníků (podle Wordpresu, pozor) má sice šanci dosáhnout tří se ttisíc, ale moc bych na to nesázel. Konec prosince je takový poněkud mrtvý. 650 977 zhlédnutých stránek není ale vůbec špatný výsledek, 2.35 stránky ná návštěvu vypadá, že to není až tak "přečíst jeden a konec".

A to nejpodstanější? Aktuálně 490 článků, 360 tipů (aktuálně), do dvou desítek různých měsíčních přehledů a zbytek jsou hlavně články o Windows 10. No. Na tu pětistovku to do konce roku možná ještě dotáhnu.

 

Všem co jste @365tipů v roce 2015 četli díky za podporu. Všem co jstem pomohli dostat se do finále Křišťálové lupy také díky. V roce 2016 je o den déle, je to rok přestupný, takže je už čas plánovat další da další tipy.

Štítky : Čtenost, Návštěvnost, @365tipu, Nejčtenější články, Tipy a triky, Žebříček
Poslední změna : 26.12.2015 16:23, Vytvořen : 26.12.2015 16:23, Vydán : 26.12.2015, 3987x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích