Pravidelný občasník originálního humoru

Záhada další fotky: Na fotografii budovy kde sídlí Avast je jakási lechtivá scéna. Nebo také není.

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 6.1.2016

Dvě tajemné postavy. Takže jak? Co tajemného se děje v budově kde sídlí Avast?


 Jako bych to v Nevím kdo to všechno objevil, ale ABC má asi taky malér. Kozy jako vozy nepsal. Začalo období, kdy budou všichni s lupou dychtivě hledat zajemné souložící postavy. Ale logicky, také období kdy jiní lidé budou zkoušet štěstí s podvrženými obrázky, kam vpravili něco, co tam není.Proto to co poslal Ondřej Svoboda v následujícím tweetu je podnětem k zkoumání záhady. Mrkněte do předposledního patra, druhé okno od pravé strany fotky.

Jako každý potenciální hoax, i toto je potřeba prověřovat. Stejně jako jsem dohledával onu fotku z "ABC" v předchozím případě, abych měl alespoň trochu jistoty o tom, že to není podvrh. O tom jak hledat zpět fotky je řeč třeba v Jak najdu odkud pochází nějaká fotografie? Jak zjistím kdo je autorem? a ještě také dost hodně v Jak poznat, že ta zpráva, obrázek či informace je prostě hoax, podvod či čistá lež?.

Což vás nakonec přivede k tomu,že stejná fotografie je k dispozici u developerů (a žádné dvě postavy se v předmětném okně nenacházejí). A také k tomu, že Eda Kučera z Avastu (je zmiňován tweetu od Ondřeje) stejnou fotku také použil. Zajímavé na tom je, že ačkoliv jde vlastně o stejnou fotku jako u developera, tak v předmětném okně tam možná naopak opět někdo stojí - problém je, že tahle fotka je mírně oříznutá. A teď babo raď.

Jenže, ještě je tu další fotografie z HledamKancelare.cz. Ta je dokonce doplněná logem a vodoznakem JLL. A není tolik oříznuta. A hlavně, v předmětném okně jsou ony dvě tajemné postavy. Takže jak? Co tajemného se děje v budově kde sídlí Avast? A proč existují dvě prakticky shodné fotografie lišící se jenom ve velmi malém detailu? Podle terasy to totiž nevypadá, že by šlo o dvě fotky pořízené v jiném časovém úseku, osobně mi na obou fotkách ta část připadá shodná. 

Štítky : Hoax, Podvrh, Fotka, Fotografie, Avast, Záhada, Ověření fotografie, Tajemno, Zábava
Poslední změna : 6.1.2016 19:08, Vytvořen : 6.1.2016 19:08, Vydán : 6.1.2016, 5989x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích